מבקר המדינה נגד סעודת הקואליציה של נתניהו

ראש הממשלה רצה שהארוחה שתכנן לחברי הקואליציה תהיה יוקרתית, וקבע שמחיר מנה לכל חבר כנסת יעמוד של 100 דולרים, וסך הכל תעלה הסעודה 80 אלף שקלים. במשרד מבקר המדינה הזדעזעו: "איך הם מסוגלים בעוד יש אנשים ברחוב בלי אוכל". לבסוף, קוצץ התקציב והאורחים "הסתפקו" במנות ראשונות בלבד

קיצוצים? ראש הממשלה בנימין נתניהו לא לוקח אותם בחשבון: בזמן שאזרחים רבים סובלים מעליית יוקר המחיה, זינוק מחירי הדלק וקושי לסגור את החודש, מפרסם העיתון "ידיעות אחרונות" כי נתניהו ביקש להוציא 80 אלף שקלים על הסעודה שערך אמש לחברי הקואליציה שלו, אך מבקר המדינה שפירא מנע זאת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שנקבע שמחיר מנה יעמוד על 100 דולרים, אתמול פנו בליכוד ללשכת מבקר המדינה כדי לבדוק את תקינות ההוצאה הכספית, אבל אז מיהר המבקר להודיע ללשכת ראש הממשלה שהאפשרות היחידה לתקצוב היא או שחברי הקואליציה ישלמו מכיסם על האוכל או שבני הזוג נתניהו יממנו את הסעודה.

בלשכת ראש הממשלה מיהרו בהתאם להנחיית המבקר לקצץ את מחיר הארוחה מ-80 אלף שקלים ל-50 אלף שקלים אבל זה לא הספיק למבקר ובלשכה הודיעו שהסכום יופחת עד 25 אלף שקלים ויכלול כיבוד קל והופעת אמן. "איך אתם מסוגלים להוציא כל כך הרבה כסף כשלאנשים ברחוב אין מה לאכול?", זעמה עו"ד נורית ישראלי, היועצת המשפטית של משרד המבקר.

חברי הקואליציה שהגיעו לסעודה אמש "נאלצו" להסתפק רק במנות ראשונות של מסעדת יוקרה ירושלמית: כיסוני בשר, חצילים, רוסטביף ומיצים טבעיים. "טוב שקדימה לא בקואליציה, כך לפחות חסכנו 28 מנות של אוכלי חינם", התלוצץ אמש ח"כ דני דנון.

ממשרד המבקר נמסר בתגובה: "מבקר המדינה אכן התנגד לקיום מפגש ל'גיבוש הקואליציה' בבית ראש הממשלה בעלות של כ-400 שקלים לאדם, ובסך הכל 80 אלף שקלים, וכן התנגד לקיום האירוע בעלות של כ-250 שקלים לאדם, ובסך הכל כ-50 אלף שקלים. לאחר שהגיעה פנייה נוספת עם אומדן של כ-25 אלף שקלים לקיום האירוע, השיב משרד המבקר תשובה שמדברת בעד עצמה".

הליכוד מסר בתגובה: "הרמת הכוסית בבית ראש הממשלה התנהלה על פי הנחיות והוראות משרד מבקר המדינה".