מופז: "האויב - אירן או ארה"ב?"

גם שיחת הטלפון הלילה בין אובמה לנתניהו לא מנע מיו"ר האופוזיציה לתקוף בחריפות את ראש הממשלה על רקע המשבר ביחסים עם ארצות הברית. "מי היא האויבת הגדולה שלנו - ארה"ב או אירן? ממי אתה מפחד יותר?"

יחסי ארצות הברית וישראל הגיעו היום גם לפתחה של הכנסת, שקיימה דיון פגרה מיוחד שעסק בקרע המחריף. יושב ראש האופוזיציה, והעומד בראש מפלגת קדימה, ח"כ שאול מופז ניצל את הבמה ויצא במתקפה חריפה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. "מי היא האוייבת הגדולה של ישראל - אירן או ארצות הברית?" שאל מופז מעל דוכן הנואמים והוסיף - "ממי אתה מפחד יותר ראש הממשלה? מאחמדינג'אד או מאובמה?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לכל אורך דבריו תקף מופז את נתניהו ותלה בו את האשמה למתיחות בין ירושלים לוושינגטון. "מדוע העולם חושש היום יותר ממתקפה ישראלית בלתי מתואמת על מתקני הגרעין האירנים מאשר מפצצה גרעינית בידי משטר אפל, פונדמנטילסטי העומד בראש ציר הרשע העולמי? כיצד התהפכו היוצרות אדוני ראש הממשלה, ובאשמת מי?", שאל מופז וגם ענה, "ממשלת נתניהו הפכה את האיום האירני, מאיום גלובלי לאיום לוקאלי".

חבר הכנסת אופיר אקוניס מהליכוד קטע את נאומו של מופז בהשמיע קריאת ביניים והגיב להאשמות, אך מופז המשיך בשלו: "העולם לא שונא את ישראל. העולם לא הפנה לנו עורף. ישראל אינה הבעיה, אתה הבעיה". מופז טען כי נתניהו מנסה להתערב בתוצאות הבחירות לנשיאות ארצות הברית וציין, "זהות הנשיא האמריקני אינה עניין להתערבות ישראלית".

יו"ר האופוזיציה התייחס גם לפיזור ישיבת הקבינט בשבוע שעבר, בחשד להדלפות, וקרא לנתניהו עצמו להיחקר במכונת אמת בעניין.