סטס מיסז'ניקוב על עדויות המאבטחים: "נקמה"

שר התיירות מתייחס הערב לתחקיר חדשות 2 שחשף את אורח חייו הפרוע. "מעולם לא ביזיתי את התפקיד שלי ואין לי במה להתבייש", הדגיש מיסז'ניקוב. על אי הגעתו לדיון על שליט: "זאת היתה טעות בשיקול הדעת"

שר התיירות סטס מיסז'ניקוב לקח הערב חלק באירוע של התאחדות המלונות במלון הילטון בתל אביב, והתייחס לתחקיר חדשות 2 של עמית סגל ששודר אתמול במהדורה המרכזית. "אני שר צעיר ודינמי, אחרי שעות עבודה מרובות אני אוהב לצאת. מעולם לא ביליתי במועדוני חשפנות - זה שקר אחד גדול", הדגיש מיסז'ניקוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מיסז'ניקוב הודה בפתח נאומו לעיתונאים שהגיעו לסקר את האירוע, ואמר בהומור: "העיתונאי עמית סגל ואני עשינו קונצרן משולש במיוחד לכבוד האירוע, אני בפוקוס ומביא את העיתונאים להתעניין בענף התיירות". שר התיירות המשיך להתלוצץ ואמר: "הייתי מתחיל בהרמת לחיים אבל נראה לי שיש חוק יובש במדינת ישראל - אז נשתה מיץ תפוזים". בהתייחסותו לכתבה אמר השר: "אני חושב שבמדינה דמוקרטית מאוד חשוב שלתקשורת תהיה את זכות הביטוי, ואני מכבד את העיתונאים במדינה. עם זאת, אני לא חושב שיש הרשאה לכלי תקשורת להפוך מכלי ביטוי לכלי ביזוי, עברו פה על מספר כללים".

"תקחו את כל ראשי הציבור שמאובטחים פה, מאבטחים שהופכים להיות יותר אינטימיים מהנשים ומהילדים שלהם. 24 שעות ביממה בכל מקום ובכל זמן. המאבטחים חשופים למידע, לשיחות טלפון, להכל. אחד מהמאבטחים האלו, כמו אלו שהופיעו אתמול בתחקיר פוטרו מהעבודה, הם פוטרו מהשירות בגלל ליקויים חמורים בתפקודם כמאבטחים - גניבה, אלימות פיזית ומילולית ודברים שאני לא יכול לומר", הבהיר מיסז'ניקוב.

"הם יושבים באולפן, קולם מעוות ופניהם מוסתרות ומספרים שקרים וזורקים רפש לעבר אישיות - בגלל יצר נקמה. לא נהוג לשפוט אדם בעת צערו אבל יצר הנקמה עלה מעל כל שיקול אחר. לפחות אחד מהם איים לעשות זאת גם כלפי ראש המשימה", הוסיף השר. "איך צריכים להרגיש כל אותם אנשים מאובטחים, שרים, ראש ממשלה וכדומה אם הם צריכים לחשוש שאם מאבטחיהם יפוטרו הם ירוצו ויספרו את כל הסודות? זה פגיעה בביטחון ובאבטחה... זה כשל אבטחתי ממדרגה ראשונה שלא היה כמוהו במדינת ישראל".

"מעולם לא ביליתי במועדוני חשפנות"

מיסז'ניקוב טען: "אני שר צעיר ודינמי, אחרי שעות עבודה מרובות אני אהוב לצאת, לא מתבייש אוהב לשבת ולשתות כוסית, אני גם בסוף שבוע אוהב לרקוד, בגיל 43 אני לא רוצה ללכת לישון ב-22:00. אם זה הפשע תמצאו סעיף שעליו אענש. מעולם לא השתכרתי בפרהסיה, מעולם לא לוויתי על ידי מאבטחים לרכבי שיכור, מעולם לא ביליתי במועדוני חשפנות - זה שקר אחד גדול. מעולם לא ביזיתי את תפקידי ולעולם לא אבזה אותו".

שר התיירות התייחס גם להיעדרותו מהישיבה בה הכריעה הממשלה על עסקת שליט: "זה כואב לי באופן אישי, אני אחד השרים הבודדים שמהיום הראשון אמרתי בכל כלי התקשורת, בניגוד לדעתו של ראש המפלגה, שאני בעד שחרור שליט בכל מחיר, באותו יום היה כנס של ראשי ערים בצפון, עד הרגע האחרון סירבו להגיד לי על מה הישיבה, נודע לי על זה ממש לפני תחילת הישיבה. שלחתי את ההסכמה בעד שחרור גלעד, זה שהישיבה נמשכה עד 2:00 בלילה, זה שלא הגעתי זאת טעות בשיקול הדעת".

נתניהו: "דברים מטרידים מאוד"

מוקדם יותר התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו, לתחקיר על התנהלותו של שר התיירות סטס מיסז'ניקוב. נתניהו טוען כי מדובר בדברים "מטרידים מאוד", ומדגיש - "נברר את הפרטים לפני שנגיב".

נתניהו נשאל האם בכוונתו לפטר את השר בעקבות עדויות המאבטחים, המתארות את אורח החיים השערורייתי שלו. "ראיתי את הכתבה אתמול. יש בה דברים מטרידים מאוד, שמעתי גם את תגובת השר ואנחנו נצטרך לברר את הדברים לפני שנחליט ונגיב", לשון תגובת ראש הממשלה.

בישיבת ממשלה משותפת של ממשלת ישראל ובולגריה, התייחס הבוקר מיסז'ניקוב עצמו לתחקיר אודותיו בבדיחות הדעת: "דבר אחד אני יכול לומר לכם - הגעתי הבוקר בזמן לעבודה ועברתי בדיקת ינשוף".

במקביל, פנתה תנועת אומ"ץ ליועץ המשפטי לממשלה ולמבקר המדינה בבקשה שיפתחו בבדיקה מיידית של הממצאים. יו"ר התנועה למען מנהל תקין, אריה אבנרי, סיפר הבוקר לחדשות 2 על ההחלטה. "הממצאים בכלל לא מפתיעים אותי וכל ההכחשות גם לא מפתיעות אותי - תנועת אומ"ץ עוסקת בשר התיירות כבר שלוש שנים", סיפר אבנרי.