הפוליטיקאים העשירים: לפיד עם 22 מיליון שקלים

המגזין "פורבס" מפרסם את רשימת הפוליטיקאים העשירים בישראל לשנת 2012. הפוליטיקאי הטרי יאיר לפיד נכנס היישר למקום השמיני בדירוג עם הון מוערך של כ-22 מיליון שקל. במקום הראשון השר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום. ראש הממשלה נתניהו ירד למקום השישי ברשימה עם הון מוערך של 41 מיליון שקל "בלבד"

נכנס היישר למקום השמיני ברשימה, לפיד (AP)

יו"ר סיעת "יש עתיד" יאיר לפיד שווה 22 מיליון שקלים, כך עולה מדירוג הפוליטיקאים העשירים ביותר בישראל לשנת 2012 שפירסם המגזין "פורבס". לפיד נכנס היישר למקום השמיני בדירוג, לאחר שעל פי הדיווח צבר את עיקר הונו במהלך השנים בהן עסק בתקשורת, מהרצאות שהעביר ומספרים שכתב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי המגזין "פורבס", שציטט מקורות בכירים בשוק הספרים בארץ, לפיד מרוויח כ-20% ממחירו של כל ספר, והכנסותיו המוערכות ממכירת ספרים מסתכמות לכ-4.8 מיליון שקלים. הנכס הגדול ביותר בבעלות לפיד ורעייתו ליהיא הוא הקוטג' בו הם מתגוררים בשכונת רמת אביב ג', המוערך בכ-8 מיליון שקל.

עוד מציין המגזין, כי לפני שהחל את עבודתו כמגיש חדשות, לפיד כיהן במשך 5 שנים כפרזנטור של בנק הפועלים, במהלכן השתכר כ-4 מיליון שקלים. תגובת יאיר לפיד לנתונים: "הלוואי".

במקום הראשון עם 150 מיליון, שלום (יח"צ)
במקום הראשון בדירוג נמצא המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום, שהונו מוערך על פי "פורבס" ב-150 מיליון שקלים. בסכום זה נכללים בעיקר נכסים השייכים לאשתו ג'ודי ניר מוזס שלום, שבבעלותה 12% ממניות קבוצת ידיעות אחרונות.

נתניהו ירד למקום השישי ברשימה

במקום השני נמצא שר המשפטים יעקב נאמן, שהונו מוערך ב-100 מיליון שקלים. נאמן עשה את הונו כשותף מייסד של משרד עורכי הדין המוביל בישראל - הרצוג פוקס נאמן. שר הביטחון אהוד ברק מדורג שלישי ברשימה, עם הון מוערך של 56 מיליון שקלים.

ירד למקום השישי ברשימה, נתניהו (רויטרס)
ראש הממשלה בנימין נתניהו, עם הון מוערך של 41 מיליון שקלים, ירד שלב אחד בדירוג למקום ה-6. נתניהו עשה את הונו מהרצאות ומעסקות אשר קידם. בני הזוג נתניהו מחזיקים במעון הרשמי בירושלים בו הם מתגוררים, בפנטהאוז בשכונת רחביה בירושלים שמחירו מוערך בכ-7-8 מיליון שקל, ובווילה בקיסריה ששווייה מוערך ב-10-15 מיליון שקלים.