מיסז'ניקוב מגיב לתחקיר חדשות 2: "הגעתי בזמן לעבודה"

בהתייחסות ראשונה לתחקיר בו העידו מאבטחים על התנהגות בעייתית ומעוררת תהיות מצדו, אמר היום שר התיירות מיסז'ניקוב: "דבר אחד אני יכול לומר לכם - עברתי בדיקת ינשוף". השר העיד שהגיע "בזמן לעבודה" ואמר שיתייחס בהמשך לטענות

יום אחרי התחקיר של עמית סגל במהדורה המרכזית, שמתאר התנהלות בעייתית של שר התיירות סטס מיסז'ניקוב, הגיב בצהריים לראשונה מיסז'ניקוב עצמו לפרסום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בישיבת ממשלה משותפת של ממשלת ישראל ובולגריה, אמר שר התיירות, במעין הלצה: "דבר אחד אני יכול לומר לכם - הגעתי הבוקר בזמן לעבודה ועברתי בדיקת ינשוף".

מוקדם יותר היום התייחס לתחקיר השר מיכאל איתן. "העובדה שאנשי אבטחה פונים לתקשורת, היא כשל חמור במערך אבטחת האישים", אמר השר בריאיון לערוץ החדשות, "מבלי להתייחס לדברים שטוענים אנשי האבטחה שעשה או לא עשה שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, העובדה שאנשי אבטחה פונים לתקשורת היא כשל חמור".

"חברה נאורה מכבדת את הזכות לפרטיות ובמקרים שאינטרסים חשובים אחרים מחייבים לפגוע בזכות הזו, המאבטחים צריכים לפנות לממונים עליהם, לראש השב"כ וממנו לראש הממשלה, שהוא בעל הסמכות לנקוט בכל האמצעים, כולל אזהרה ואף פיטורי שר, בשל התנהגות בלתי הולמת", הוסיף השר איתן.

תנועת אומ"ץ פנתה ליועמ"ש

בעקבות התחקיר אודות עדויות גורמים במערך האבטחה של שר התיירות סטס מיסז'ניקוב, הודיעה תנועת אומ"ץ כי פנתה ליועץ המשפטי לממשלה ולמבקר המדינה בבקשה שיפתחו בבדיקה מיידית של הממצאים.

יושב ראש תנועת אומ"ץ למען מנהל תקין אריה אבנרי, סיפר הבוקר לחדשות 2 על ההחלטה. "הממצאים בכלל לא מפתיעים אותי וכל ההכחשות גם לא מפתיעות אותי - תנועת אומ"ץ עוסקת בשר התיירות כבר שלוש שנים", סיפר אבנרי.

עוד ציין כי "בעבר הגיע מידע שגם בשליחותיו של השר לחו"ל הוא היה מבלה בברים במקום להיפגש עם אישים והתלוננו בפני מבקר המדינה הקודם אבל זה לא הבשיל לכדי מעשה". אבנרי הדגיש: "אנו נבדוק אם לנושא הנוכחי יש היבט פלילי ונפנה גם למבקר המדינה החדש בנושא כל אורחות חייו של השר מיסז'ניקוב, ואנו מקווים שהוא ישוחרר מהממשלה עוד בקדנציה הנוכחית".

העדויות: שכרות, מועדוני חשפנות וכשלי אבטחה

אתמול הבאנו עדויות של יותר מחמישה אנשים במערך האבטחה של שרי הממשלה שסיפרו פרטים מטרידים על אורח חייו של שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב מישראל ביתנו, ועל כשלי אבטחה חמורים שנבעו ממנו. הם לא תיאמו גרסאות זה עם זה, אחד מהם גם עבר בדיקת פוליגרף שלא מטעמו על ידי בודק מוסמך - ונמצא דובר אמת.

כמה וכמה גורמי אבטחה מספרים על לילות רבים מאוד של שכרות, בילוי פרוע במועדונים, שבסיומם כפי שמאשר גורם אבטחה, שר התיירות לא תמיד ידע איפה הוא נמצא. "אם זה היה נגמר בדרינק זה עוד היה טוב. בעשרות מקרים הוא היה חוזר שיכור מתנדנד נודף ריח אלכוהול. היו גם תקופות של שלושה לילות בשבוע. הוא איבד את שיווי המשקל לא פעם. היו מאבטחים שנאלצו לתמוך בו, והיו גם כאלה שסירבו. מצידם שייפול. לדעתי, אסור שאיש ציבור יתנהג ככה, לחזור הביתה מתנדנד בארבע בבוקר", אומר גורם במערך האבטחה של השר.

על פי עדות נוספת: "השר בדרך כלל יוצא מהמועדון .. הוא יושב שיכור עם בחורות באוטו. איך ידעתי שהוא שיכור? יש ריח חריף מאוד של אלכוהול, וכולם מזיעים אדומים ונפוחים, וככה הייתי נוהג אותם הביתה, בלי רישיון בכלל. זה קרה המון פעמים, כמעט כל סוף שבוע. יש מצבים שהוא מתנדנד, שהוא פשוט יוצא מתנדנד מהרכב ואתה רואה את הבנאדם, הוא שיכור".

אורח חייו של השר פגע בתפקודו בנקודה הרגישה ביותר: ערב אחד, באוקטובר שעבר, זימן נתניהו בבהילות את כל שרי הממשלה לישיבה דחופה בת קרוב לשש שעות. על הפרק: עסקה דרמטית לשחרורו של גלעד שליט. כל שרי הממשלה ביטלו תכניות ומיהרו כמובן לירושלים, אין שר שיעז להיעדר מישיבה כזו, בעצם היה כזה: מנתוני מזכירות הממשלה, הנה לפניכם, עולה התמונה הבאה: שר אחד היה בחו"ל, והשני סטס מיסז'ניקוב דווקא היה בארץ, "אך נבצר ממנו להשתתף בישיבה". למה בדיוק נבצר?

לישיבה החשובה ביותר של הממשלה, מיסז'ניקוב לא טרח להגיע למרות הזימון, למרות טלפונים שהגיעו אליו, למרות שהדיון נמשך עד 2:00 לפנות בבוקר. בזמן שראשי השב"כ והמוסד דיברו בירושלים, אדם אחר ששהה במסעדה מספר מה עשה השר: "זה היה סוג של מפגש חברים עם בקבוקי וודקה שרצו על השולחן".