בליכוד עונים ללפיד: "פוליטיקאי כושל, מתוסכל ומבוהל"

אחרי שיו"ר יש עתיד תקף את נתניהו והכריז כי יעשה הכל כדי שלא ייבחר לראשות הממשלה, בליכוד מגיבים ומכנים את התבטאויותיו "דברי הבל". על הביקורת שמתח על התנהלות רה"מ בצוק איתן אמרו: "לפיד תמך במדיניותו התקיפה והשקולה במבצע"

ממשיכים להתנצח, לפיד ונתניהו (פלאש 90 יונתן סינדלר)

לאחר ששר האוצר לשעבר לפיד אמר שמפלגתו "תעשה הכל כדי שנתניהו לא יהיה ראש ממשלה" ומתח ביקורת על התנהלות ראש הממשלה ב"צוק איתן", משיבים בליכוד אש ומאשימים: "דברי הבל מפיו של פוליטיקאי כושל, מתוסכל ומבוהל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפיד התייחס הבוקר באירוע שבתרבות בחולון לתוצאות המבצע האחרון בעזה ואמר: "נתניהו לא היה אמיץ במלחמה וגם לא בתחום המדיני".

בליכוד טענו מנגד כי "ראש הממשלה הנהיג את מבצע צוק איתן בנחישות, בתקיפות ובעוצמה, אך גם באחריות ובשיקול דעת. אזרחי ישראל יודעים כי אלה הן העובדות לאמיתן וכי האתגרים הביטחוניים העצומים הניצבים בפני ישראל מחייבים מנהיגות מנוסה, אחראית ונחושה".

במפלגה ציינו כי "לפיד תמך גם הוא במדיניותו התקיפה והשקולה של ראש הממשלה במהלך המבצע".

לפיד: "אין לי בעיה לשבת עם החרדים"

בדבריו באירוע התייחס לפיד גם לאפשרות של ישיבה משותפת עם החרדים בממשלה ואמר: "אחרי שהועבר חוק השוויון בנטל ולימודי ליבה בישיבות, אין לי בעיה לשבת בממשלה אחת עם החרדים".

לפיד מתח ביקורת על ראש הממשלה ואמר כי "לא היה מאמץ מדיני, אחרי 'צוק איתן', להיות חלק מהתהליך מול עזה. את נתניהו מעניין רק הישרדות, הישרדות, הישרדות. אבל כדאי גם לראות לאן מובילים את מדינת ישראל וצריך להחזיר את הגאווה לאזרחיה".

אף על פי שהקפיד לומר במהלך דבריו כי הוא אינו פוסל אף מפלגה, לפיד טען כי "יש עתיד תעשה כל דבר כדי שנתניהו לא יהיה ראש הממשלה הבא". אלא שהוא לא ממהר להצהיר על התמודדות לראשות הממשלה בעצמו: "הדיון אם אני מתמודד לראשות ממשלה הוא מופרך. מי שיקבע מי יהיה ראש הממשלה הוא גודלה של יש עתיד".