"אין בעיה לשבת בממשלה עם חרדים"

יו"ר יש עתיד שב ומצהיר כי הוא אינו פוסל אף מפלגה, אלא שהוא מבטיח לעשות הכל כדי שנתניהו לא יהיה ראש הממשלה הבא. לטובת זאת הוא מוכן אפילו לשבת עם החרדים בממשלה אחת. "אחרי שהועבר חוק השוויון בנטל ולימודי ליבה בישיבות, אין לי בעיה לשבת איתם", הוא הסביר באירוע שבתרבות בחולון

לפיד, ארכיון (פלאש 90)

יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, ממשיך להתבטא בחריפות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, אבל מנגד - הוא דווקא קורץ לציבור החרדי. "אחרי שהועבר חוק השוויון בנטל ולימודי ליבה בישיבות, אין לי בעיה לשבת בממשלה אחת עם החרדים", אמר הבוקר (שבת) לפיד באירוע שבתרבות בחולון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על נתניהו אמר לפיד כי הוא "לא היה אמיץ במלחמה וגם לא בתחום המדיני. לא היה מאמץ מדיני, אחרי 'צוק איתן', להיות חלק מהתהליך מול עזה. את נתניהו מעניין רק הישרדות, הישרדות, הישרדות. אבל כדאי גם לראות לאן מובילים את מדינת ישראל וצריך להחזיר את הגאווה לאזרחיה".

אף על פי שהקפיד לומר במהלך דבריו כי הוא אינו פוסל אף מפלגה, לפיד טען כי "יש עתיד תעשה כל דבר כדי שנתניהו לא יהיה ראש הממשלה הבא". אלא שהוא לא ממהר להצהיר על התמודדות לראשות הממשלה בעצמו: "הדיון אם אני מתמודד לראשות ממשלה הוא מופרך. מי שיקבע מי יהיה ראש הממשלה הוא גודלה של יש עתיד".

לפיד העניק הבטחה אחת חד משמעית בתחום המדיני והיא לא לחלק את ירושלים. "אפשר להגיע להסדר גם בלי לחלק את ירושלים", הסביר לפיד. "מדינות לא מנהלות משא ומתן על ערי הבירה שלהן, ואם על זה ייפול ההסדר - אז שלא יהיה הסדר. אנחנו את ירושלים לא נחלק, לא משנה מה יקרה".

דנון: "צריך דרך חדשה לליכוד"

באותו אירוע השתתף גם מי שעתיד להתמודד בשבוע הבא מול ראש הממשלה נתניהו על ראשות הליכוד, ח"כ דני דנון. "עצם העובדה שאני מתמודד, זה אומר שאני חושב שצריך דרך חדשה לליכוד", אמר דנון.

יתמודד על ראשות המפלגה. דנון (חדשות 2)
"הליכוד זז למרכז", הוא הוסיף. "הרומן עם לבני היה טעות. בואו נחזיר את הליכוד למקום שלו, למקורותיו. בנושא החברתי לא עשינו מספיק. הממשלה האחרונה הייתה ממשלת שיתוק לאומי. צריך לחזור לדרך האמיתית ולכן אני מתמודד".

דנון קרא לראשי המפלגות שפרשו מהליכוד וכעת מתמודדים במפלגות אחרות, כמו ליברמן, בנט, לבני וכחלון, שיודיעו אם הם הולכים עם הליכוד או עם השמאל. "אני פונה אליהם ואומר - תגידו את האמת לציבור", קרא דנון. "האם אתם הולכים לממשלה לאומית או לממשלת שמאל. לא ייתכן שלא יאמרו כבר עכשיו לאן פניהם".