מופז על ההדלפות: "נתניהו צריך להיות ראשון הנחקרים"

יו"ר האופוזיציה התייחס לראשונה לפרשת ההדלפות מישיבת הקבינט הביטחוני בנושא אירן. "השב"כ צריך לחקור, ומי שעומד בראש הפורום צריך להיות ראשון הנחקרים", אמר מופז, "הממשלה מנהלת מדיניות מופקרת בכל החזיתות - ויש להפסיק עם ההפקרות הזו

יו"ר קדימה במהלך הביקור בצפת, הבוקר (גדעון ועקנין)

לאחר שאתמול פורסם בחדשות 2 כי ראש הממשלה שוקל לערוך בדיקת פוליגרף לחברי הקבינט, בעקבות ההדלפה מהדיון בנושא אירן, התייחס היום יו"ר האופוזיציה שאול מופז לנושא ואמר: "נתניהו צריך להיות ראשון הנחקרים ולשאול אותו אם הוא תדרך גורמים שונים בנושא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מופז הגיע הבוקר לבית הספר התיכון הרב-תחומי בצפת, שם הרצה בפני תלמידי י"ב לקראת גיוסם לצבא. יו"ר קדימה התרגש מאוד לחזור לבית הספר, לו העביר משאבים רבים בעת ששימש כרמטכ"ל.

במהלך דבריו, התייחס מופז לסערה סביב ההדלפה מדיוני הקבינט המדיני-ביטחוני ולהחלטת נתניהו לבטל את ישיבת ההמשך שנקבעה. "צריך לשקול לחקור גם את ראש הממשלה, כדי לנקות את השורות ולראות מי פוגע בביטחון ישראל כשהוא מונע קבלת החלטות חשובות".

מופז הוסיף כי "מדובר בממשלה שלא רק מנהלת מדיניות מופקרת בכל החזיתות אלא גם בהתנהלות מופקרת. הדלפות מתוך דיוני ישיבות הקבינט שעוסקות בקודש הקודשים ובסודות הכמוסים של מדינת ישראל הן הפקרות לשמה. את ההדלפה צריך לחקור השב"כ ומי שעומד בראש הפורום צריך להיבדק ראשון. ההפקרות הזו חייבת להסתיים". 

השב"כ יחקור?

אתמול פורסם לראשונה בחדשות 2 כי בעקבות ההדלפה מהדיון הרגיש הנחה נתניהו את אנשי השב"כ להתכונן לאפשרות של עריכת בדיקת פוליגרף ל-19 האנשים שהשתתפו בישיבה ובהם גם הרמטכ"ל, וראשי השב"כ והמוסד .

בלשכתו של נתניהו סירבו להגיב על הדברים, אך בפגישה שנערכה אמש בין ראש השב"כ, יורם כהן, לבין היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, עלתה - לפי ההערכה - סוגיה זו לדיון. גם בלשכתו של וינשטיין בחרו שלא להגיב על הידיעה.