נתניהו שוקל להורות: בדיקת פוליגרף - לכל חברי הקבינט

המידע החסוי שהודלף והביא בצעד חריג לפיזור ישיבת בכירי הביטחון נפסל לפרסום בצנזורה, עובדה הממחישה את רגישותו ואת זעמו של רה"מ. ראש השב"כ והיועמ"ש דנו ביניהם בחוקיות המהלך

בצעד חריג וחסר תקדים, הורה היום ראש הממשלה בנימין נתניהו על פיזור ישיבת הקבינט - זאת, לאחר שנודע לו כי אחד הבכירים שהשתתפו בה הדליפו חומר רגיש מהדיון. נתניהו, כך מסתמן, לא מתכוון לעבור על הפרשה לסדר היום - ושוקל להורות לחקור בפוליגרף (מכונת אמת) את כל משתתפי הדיון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אם אכן יצא המהלך אל הפועל, ינחה נתניהו את אנשי השב"כ לערוך את הבדיקה ל-19 אנשי מערכת הביטחון שהשתתפו בישיבה - בהם גם הרמטכ"ל, ראשי השב"כ, המוסד ועוזריהם ועוד.

בלשכתו של נתניהו סירבו להגיב על הדברים, אך בפגישה שנערכה במהלך היום בין ראש השב"כ, יורם כהן, לבין היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, עלתה - לפי ההערכה - סוגיה זו לדיון. גם בלשכתו של וינשטיין בחרו שלא להגיב על הידיעה.

ליברמן מרוצה

מי שהביע תמיכה נלהבת ביישום הצעד ששוקל נתניהו הוא שותפו לקואליציה ושר החוץ, אביגדור ליברמן. הוא הציג יוזמה לשינוי חוק יסוד: הממשלה, כך שיבוטל הקבינט הביטחוני ובמקומו - יורשה לגוף קטן יותר, דוגמת פורום "התשיעייה", לדון בנושאים רגישים כמו תקיפה באירן.

המידע שהודלף לא פורסם מכיוון שנפסל על ידי הצנזורה, עובדה שמספקת אינדיקציה נוספת לסודיות התוכן ולתגובה החריפה מצד ראש הממשלה.