לנדאו: "על כל שרי הקבינט לעבור פוליגרף"

השר עוזי לנדאו מגבה את ראש הממשלה נתניהו שפיזר מוקדם יותר את ישיבת הקבינט בשל חשד להדלפה מדיון אמש בנושא אירן. "היו בישיבה הזו שרים וגורמים אחרים, וכולם חייבים לעבור פוליגרף", אמר לנדאו. "אנחנו משלמים מחיר ביטחוני לא קטן על תרבות שוקעת של פוליטיקה ישראלית"

ישיבת ממשלה. ארכיון (AP)

שר האנרגיה והמים עוזי לנדאו קורא היום לזמן את כל משתתפי הדיון בקבינט המדיני-ביטחוני אתמול לבדיקת פוליגרף. זאת בעקבות החשד שפרטים רגישים מהדיון הודלפו לתקשורת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לנדאו גיבה את ראש הממשלה נתניהו שהורה מוקדם יותר היום בשל כך, לפזר את ישיבת הקבינט שהתכנסה הבוקר ואמר כי לא ניתן יהיה לכנס אותה שוב עד לאיתור המדליף.

"זה לא עניין של עיתוי", אמר השר לנדאו בריאיון לערוץ החדשות, "אלה דברים שעלולים למצוא את דרכם לעיתונות וזה לא יכול לקרות. אני מקווה שהמדליף יימצא וזה יגמור את הקריירה שלו בתחום הפוליטי והביטחוני".

לדבריו, "היו בישיבה הזו שרים וגורמים אחרים, וכולם חייבים לעבור פוליגרף. כל מי שהיה שם, לא משנה מה הדרגה שלו. צריך לטפל ברעה החולה הזו, זה מתפשט ומדביק אחרים. מי שמדליף צריך לדעת שייתפס בסופו של דבר".

"לא ברור אם מה שהודלף הוא נכון וזה לא חשוב", הבהיר השר. "אסור לומר שהיה דיון כזה וגם לא את התוכן שלו, צריך ללמוד לשתוק. נוכח מבול הפטפוט בחודשים האחרונים, זו התנהגות מופקרת של אנשי ביטחון ופוליטיקה. אנחנו משלמים מחיר בטחוני לא קטן על תרבות שוקעת של פוליטיקה ישראלית".