רה"מ: "להעניש בחומרה את האחראים להשחתת המנזר"

שעות לאחר ההצתה וההשחתה של מנזר השתקנים בלטרון, שוחח נתניהו עם השר לביטחון פנים וקיבל פרטים על האירוע. "חופש הדת וחופש הפולחן בישראל הם מהיסודות הבסיסיים ביותר", אמר. ברק: ברק. "מחויבים לעקור את התופעות הללו מהשורש"

כתובת שרוססה במנזר לטרון, הבוקר (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה אחר הצהריים את השחתת מנזר השתקנים בלטרון ואמר: "האחראים צריכים להיענש בחומרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו שוחח היום עם השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', וקיבל עדכון על הפעולות שעושה המשטרה לאיתור מחללי המנזר בלטרון. ראש הממשלה הדגיש כי "מדובר במעשה נפשע שהאחראים לו צריכים להיענש בחומרה. חופש הדת וחופש הפולחן בישראל הם מהיסודות הבסיסיים ביותר במדינת ישראל".

גם שר הביטחון אהוד ברק התייחס היום לוונדליזם במנזר, וקרא לערב את השב"כ, לצד המשטרה והפרקליטות במאבק בטרור היהודי. "צריך להיאבק ביד ברזל ולשים קץ לתופעות חמורות אלה שמכתימות את מדינת ישראל", אמר ברק. "אנחנו מחויבים לעקור את התופעות הללו מהשורש".

במנזר יוצבו מצלמות אבטחה?

בשעות הצהריים החלו אנשי המנזר למחוק את כתובות הנאצה שהתגלו שם לפנות בוקר. בעקבות המעשה, הודיע אב המנזר כי הוא שוקל להתקין במקום מצלמות אבטחה, שלא הוצבו שם מעולם, כיוון שלדבריו המנזר לא היה נתון עד כה תחת איום כלשהו.

חקירת האירוע הועברה ליחב"ל, בעקבות הערכה כי האנשים שעומדים מאחורי המעשה, ריססו בעבר כתובות מהסוג הזה, לפחות במקרה אחד.

בריאיון לחדשות 2 באינטרנט מוקדם יותר היום, שיחזר אב המנזר לואיס וואהבה את השתלשלות האירוע: "זה היה בערך ב-4:00 לפנות בוקר. התעוררתי ושמעתי נזיר צועק, דופק על הדלת שלי. רצתי עם כמה נזירים וראינו באמת את כל האש בשער לכנסיה על הדלת הגדולה".

אנשי המנזר הוכו בהלם: "מחנכים לשולם"

"הנזיר הגיע עם המכשיר לכבות את האש, ובקושי בקושי הצלחנו לכבות את האש. ראינו מה שכתוב על הקיר, משהו באותיות גדולות באדום, נגדי ונגד הנוצרים. ולא הבנו למה, לא היו סימנים שמשהו כזה צריך לקרות", הוא מסביר.

אב המנזר מציין "אנחנו מחנכים שיהיה שלום בעולם, שיהיה פחות מתח בין האזרחים והתושבים במדינה הזאת. מי שאחראים הם המנהיגים, ההורים המורים שהם אחראים על החינוך. אם לא מחנכים צעירים וילדים לתת כבוד אחד לשני לדעת שכולנו שווים, אם לא מחנכים אותם זה מה שקורה - וזה יימשך, מזה אני מפחד".