עצומת ח"כים: בעד תקיפה באירן

שיא חדש לדיון הפומבי על שאלת התקיפה באירן. תשעה מחברי סיעת הליכוד, בראשם חברת הכנסת ציפי חוטובלי, ניסחו עצומת תמיכה בראש הממשלה נתניהו, שקוראת לו לצאת לתקיפה באירן. "בימים אלה, כאשר גורמים פוליטיים מנהלים מסע דה-לגיטימציה בנושא, ראינו לנכון להראות את תמיכתנו הבלתי מסוייגת", נכתב

ח"כים לנתניהו: "תמיכה בלתי מסוייגת" (חדשות 2)

שאלת התקיפה באירן לא יורדת מהכותרות ומסדר היום הציבורי, וזוכה היום לעידוד יוצא דופן מחברי סיעת הליכוד. החל משעות הבוקר, נעשים מאמצים להחתים עצומת תמיכה בראש הממשלה בנימין נתניהו, על רקע סוגיית הגרעין, עליה חתמו כבר תשעה מחברי-הכנסת במפלגה, כך פורסם הערב לראשונה במהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו מביעים אמון מלא בדרך שבה תתקבל ההכרעה שלך בסוגייה האירנית", כתבה מנסחת העצומה, חברת-הכנסת ציפי חוטובלי, "בימים אלה, כאשר גורמים פוליטיים ובעלי שאיפות פוליטיות מנהלים מסע דה-לגיטימציה נגד שיקול דעתך, ראינו לנכון להראות את תמיכתנו הבלתי מסוייגת".

על הנוסח הזה חתמו עד כה עשרה מחברי הסיעה, יריב לוין, זאב אלקין, אופיר אקוניס, איוב קרא, לאה נס, גילה גמליאל, כרמל שאמה הכהן ומירי רגב. מספר שרים וחברי כנסת נוספים הביעו את עניינם גם כן, אבל חששו לחתום בשל תפקידם. יש גם מי שחששו להביע תמיכה פומבית, כדי לא "לספק לאויב מידע באשר ליחסי הכוחות בקבינט".

ובינתיים - חזית נתניהו אובמה מתחממת 

ניסיונות ההרגעה של היחסים בין ירושלים לוושינגטון נמשכים, אבל נראה שלא משיגים את מטרתם. סוף השבוע האחרון, בו התבטא ראש המטות המשולבים, הגנרל מרטין דמפסי, נגד התערבות בתקיפה האירנית, וכן פרסום דו"ח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, החושף כי אירן מאיצה את התקדמות תוכניתה הגרעינית, רק מגדילים את הסיכוי לתקיפה - כך אומרים גורמים בירושלים.

המסקנה של נתניהו בעקבות הדברים, כך מסבירים שם, היא שישראל צריכה לסמוך רק על עצמה. הזמן אוזל, כך על פי דו"ח סאב"א, וארה"ב לא תפעל בעצמה, אם לשפוט על פי דבריו של דמפסי, ועל כן על ישראל "לדאוג לעצמה", טוענים הגורמים.

בפתח ישיבת הממשלה הבוקר טען נתניהו כי "הקהילה הבינלאומית אינה מציבה קו אדום ברור לאירן". "אירן אינה רואה נחישות בינלאומית לעצור את תכונית הגרעין שלה. עד שזה לא יקרה, אירן לא תעצור את תוכנית הגרעין. אסור שיהיה לאירן נשק גרעיני", הבהיר נתניהו.