אלי ישי: "אני לא שר הפנים או הרווחה של אפריקה"

לאחר פרסום החלטתו לפיה כבר אחרי החגים ייכלאו ויגורשו כל אזרחי צפון סודן ואריתריאה, מבהיר שר הפנים ישי כי לא תהיה בעיה משפטית לאשר את המהלך. "אני לא אומר תחזיקו אותי, אלא להיפך - אני אומר אל תפריעו לי", טוען ישי

שר הפנים אלי ישי מתייחס הבוקר החלטתו שפורסמה אמש לראשונה בחדשות 2 לפיה יש לכלוא ולגרש את כל המסתננים מצפון סודן ואריתריאה. "אני לא שר הפנים של אפריקה ולא של צפון סודן - יש לי אחריות לביטחון אזרחי מדינת ישראל", מדגיש ישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לערוץ החדשות התייחס ישי לשאלה סביב חוקיות ההחלטה: "היא בהחלט חוקית, הרבה דברים שקידמתי היו הרבה זעקות ואלפי בג"צים בטענה שזה לא חוקי - הגדר, מתקני השהייה, החקיקה מבחינת המסתננים מחוף השנהב ודרום סודן".

שר הפנים מבהיר: "אני לא אומר 'תחזיקו אותי', אלא להיפך - אני אומר אל תפריעו לי. אין הבדל בין דרום סודן לצפון סודן, זה שאין לנו יחסים דיפלומטיים עם הצפון זה לא אומר שנקלוט פה עוד כמה מאות אלפי צפון סודנים. זה לא תשובה. אני יודע שזה קשה, אני יודע שזה לא קל, אני יודע שאני זוכה לביקורות רבות להתקפות לא פשוטות. עמדתי באלפי בג"צים אני מקווה שבעזרת השם נעמוד גם ביתר".

לגבי המצב הביטחוני בצפון סודן אומר ישי: "אני חושב שבצפון סודן המצב כמו בדרום סודן, כמו שבדרום סודן הצלחנו. אני חושב שהמצב בדרום הארץ הוא לא יותר טוב מבחינה ביטחונית. פה עפים טילים שם לא עפים טילים. המצב הביטחוני שם הוא סביר, המצב הכלכלי שם הוא קשה, אבל מה לעשות?".

"אני לא שר הפנים ולא שר העבודה והרווחה של אפריקה ולא של צפון סודן, אני שר הפנים של מדינת ישראל ובגלל זה יש לי אחריות לביטחון האישי של אזרחי מדינת ישראל ולשקט ולשלווה שלהם", מדגיש ישי.

לגבי עלות ביצוע ההחלטה הסביר ישי: "העלות היא למעלה ממיליארד שקלים. אין ספק שהגדר ומתקני השהייה יעלו למעלה ממיליארד שקלים והתחזוקה זה הון עתק, אבל להשאיר אותם בארץ ולטמון את הראש בחול המחיר יהיה הרבה יותר יקר".