היום יכריע בג"ץ על פינוי מגרון

בית המשפט העליון ידון הבוקר בעתירה של 17 משפחות ממאחז מגרון הטוענות כי רכשו את הקרקע על פי חוק. המשפחות מבקשות לעכב את הפינוי עד שתושלם בניית האתר החדש ואמרו כי גם אם עתירתם תידחה לא ינקטו באלימות

היום דיון מכריע בבג"ץ: הבוקר בשעה עשר יתכנס הרכב של שלושה שופטי בג"ץ בראשות הנשיא אשר גרוניס כדי לדון בעתירתם של 17 משפחות ממגרון בסוגיית הקרקע עליה הקימו שכונת קראוונים, שעל פי טענתם רכשו את הקרקע באופן חוקי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יממה לפני המועד האחרון שקבע בית המשפט לפינוי המאחז הבלתי חוקי במגרון, הגישו אתמול התושבים בקשה לדחות את הפינוי עד שתושלם בניית האתר החלופי בגבעת היקב. לפיכך, המשפחות מבקשות מבית המשפט למנוע את הפינוי מהמאחז. לטענת התושבים האתר החדש טרם ראוי למגורים ויש בו מפגעי בטיחות רבים וחסרים בו מבני ציבור.

התושבים מצדם התחייבו כי יקבלו כל החלטה ולא ינקו באלימות אם יתרחש הפינוי: "תושבי מגרון מוצאים לנכון להודיע לבית המשפט כי יכבדו את הכרעותיו, וכי אין בכוונתם לעורר מהומות ולנקוט אלימות כלשהי במסגרת פינוים לאתר חלופי".

עמדת היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין בסוגייה היא כי יש לפנות את כל תושבי מגרום משטח המאחז בהתאם לפסק הדין. משרד הביטחון ממתינים להחלטת בג"ץ בנושא, ובכל מקרה בצה"ל ובמשטרה נערכים לפינוי שייתכן שיתבצע בכוח, אך בתקווה שהתושבים יסכימו להתפנות בעצמם ועימותים קשים יחסכו.

תנועת שלום עכשיו התייחסה לבקשת תושבי מגרון ואמרו כי "אוסף התירוצים של אנשי מגרון מוכיח כי מעולם לא היתה להם כוונה לפנות את המאחז וכל רצונם הוא למשוך עוד זמן".