עורך דינו של רה"מ: "תיק ההשקעות של נתניהו - סולידי"

עו"ד דוד שמרון מנסה לדחות את הביקורת כלפי ראש הממשלה בשל הפרסום על כוונתו לשנות את תיק ההשקעות שלו, וההודעה על ביטול הבקשה לשינוי. בדברים שאמר הערב הוא מסביר: "זהו תיק סולידי, מאוד סולידי, בשל השינויים האחרונים בכלכלה העולמית הצעתי לו שיבחן שינויים"

עורך דינו של ראש הממשלה נתניהו, עו"ד דוד שמרון, אומר הערב כי הוא זה שהמליץ לנתניהו לבחון שינויים אפשריים בתיק ההשקעות שלו - צעד שזכה היום לביקורת פוליטית. "מדובר בתיק סולידי, מאוד סולידי, ואמרתי לראש הממשלה שעליו לבדוק ולראות אם הוא לא צריך לעשות בו שינויים בשל ההתרחשויות בכלכלה העולמית", אמר הערב עו"ד שמרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שמרון הוסיף שרה"מ נתניהו הנחה אותו לפנות לוועדה לביקורת המדינה, כדי לעשות את התהליך בצורה ראויה ובסופו של דבר לקבל את הסכמת המבקר והסכמת הממשלה. חברי הוועדה למתן היתרים במשרד המבקר אמרו הבוקר בתגובה לדברים: "נראה לנו ששינוי זה מחויב המציאות. ההחלטה התקבלה על דעת מבקר המדינה".

יומיים לאחר קבלת החלטת ועדת ההיתרים, החליט נתניהו למשוך את בקשתו, בין היתר מחשש כי הבקשה תפורש באופן לא נכון כאשר תיבחן בעין הציבורית בשל עיתויה. בקשתו של נתניהו בולטת בימים אלה על רקע הוויכוח ההולך וגובר לגבי תקיפת מתקני הגרעין של אירן בחודשים הקרובים.

הכללים למניעת ניגוד עניינים של שרים וסגני-שרים, החלים גם על ראש הממשלה, מטילים מגבלות על רה"מ בקשר לניהול ענייניו הכספיים. בין היתר, נקבע כי שרים וראשי ממשלה לא יחזיק כספים (פיקדונות לסוגיהם השונים, בסכום העולה על 200 אלף שקל, במטבע ישראלי, במטבע חוץ או באגרות חוב, בכל סוג השקעה, למעט בתכניות חיסכון, בקרנות השתלמות וקופות גמל), לרבות ניירות ערך שלא באמצעות חברת נאמנות עיוורת וכי בתוך 60 יום מיום כניסתו לכהונה, על רה"מ או השר להעביר את כל ניירות הערך ואגרות החוב לחברת נאמנות ציבורית ובלתי תלויה.