אלאלוף וכחלון: "אהבה ממבט ראשון"

חתן פרס ישראל ויו"ר הוועדה למלחמה בעוני הודיע באופן רשמי על חבירתו לרשימה של השר לשעבר. "אני שמח וגאה להיות חייל שלך", אמר אלאלוף לכחלון, שטען כי "אסור שהניסיון, הידע והיכולת הנדירה של אנשים מהסוג שלו יתבזבזו"

החיזוק החדש של משה כחלון מגיע מאהבה גדולה: חתן פרס ישראל אלי אלאלוף בן ה-69 הצטרף הבוקר (חמישי) לרשימת "כולנו" של השר לשעבר, כפי שפרסם אתמול כתבנו עמית סגל. מדובר בחיזוק השני ביממה האחרונה למפלגה החדשה שהקים כחלון, לאחר ששגריר ישראל בארה"ב לשעבר מייקל אורן הודיע גם הוא על הצטרפותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלאלוף עמד בראש הוועדה למלחמה בעוני, שמסקנותיה לא יושמו בתקציב 2015, ומוכר בעיקר הודות לעשייתו בראשות קרן רש"י. "כשפגשתי את משה כחלון במשרד הרווחה זו הייתה אהבה ממבט ראשון", אמר אלאלוף במסיבת העיתונאים שכינס הבוקר בבאר שבע עם כחלון. "אז ראיתי שהוא שוחה בחומר בצורה בלתי רגילה. תודה משה שהסכמת שנפתח את הקמפיין המשותף - אני שמח וגאה להיות חייל שלך ואני קודם כל חייל של החברה שלנו".

כחלון הביע תקווה כי צירופו של אלאלוף בעל העשייה החברתית יסייע במאבק בעוני. "הגענו להישג המפוקפק של מקום שלישי בעוני בקרב המדינות המפותחות", אמר. "אין לי ספק שהנהגה נכונה, עם רגישות מינימלית לשכבות החלשות ולצרכים של מעמד הביניים היו מביאים אותנו למקום אחר, הרבה יותר מכובד".

חיזוק נוסף לרשימת "כולנו" (פלאש 90)

כיצד הצליח לשכנע כחלון את אלאלוף להצטרף לפוליטיקה? השר לשעבר הודה כי "לא היה קל לגייס את אלי, אחרי כל כך הרבה שנים -הגעתי אליו הביתה וביקשתי ממנו 'אלי, אסור שהניסיון, הידע והיכולת הנדירה שלך יתבזבזו. אנשים מהסוג שלך אסור שיהיו בבית'. לדברי כחלון "הרבה ילדים, צעירים, הורים משכבות המצוקה והביניים חייבים לך תודה. אין לי ספק שההצטרפות שלך תוביל אותנו בחזון חברתי וחינוכי של צמצום פערים".