העובדים הפגינו: "סגירת פיניציה - כמו פצצת אטום על הגליל"

עובדי מפעל הזכוכית קיימו הפגנה סוערת מול ישיבת הממשלה נגד הכוונה לנעול את שעריו וקראו לנתניהו להתערב. שר הפנים אלי ישי שוחח עמם והתחייב "למנוע את רוע הגזירה"

עשרות עובדי מפעל הזכוכית "פניציה" שבגליל התחתון הפגינו הבוקר מול ישיבת הממשלה נגד הכוונה לסגור את המפעל ולפטר מאות עובדים. הם קראו לנתניהו להתערב במשבר. שר הפנים אל ישי שוחח עם המפגינים והבטיח "לעשות הכל" כדי למנוע את סגירת המפעל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העובדים קראו לראש הממשלה: "ביבי, תסיר את אטמי האוזניים. תקשיב לנו. אם נצטרך נביא לכאן מזרונים ונישן כאן יום ולילה עד שהממשלה תעשה את מה שהיא צריכה לעשות כדי שהמפעל לא ייסגר".

המפגינים השתמשו גם בסוגיית האיום האירני ואמרו: "אנחנו יודעים שאתה כרגע עסוק באירן, אבל סגירת מפעל פיניציה היא מבחינתנו פצצת אטום על הגליל".

"לא ניתן להפוך עשרות עובדים למובטלים"

שר הפנים אלי ישי יצא לשוחח עם המפגינים והבטיח לערב את ראש הממשלה ואת שר התמ"ת בנעשה במפעל ולעשות הכל למניעת סגירתו.

"לפני מספר שנים, בהיותי שר התמ"ת, היה מפעל פניציה בסכנת סגירה", אמר ישי. "ישבנו עם המנכ"ל והבעלים והצלחנו למנוע את רוע הגזירה. לא ניתן לשלוח עשרות עובדים הביתה ולהופכם למובטלים, עלותם הכלכלית למדינה כמובטלים גוברת מעלות העסקתם".

מפעל פניציה נקלע לקשיים כלכליים בעקבות העלויות הגבוהות של הייצור בדלקים וחשמל. העובדים דורשים מהממשלה להשלים את הנחת צינור הגז המגיע כרגע עד עפולה כך שיגיע לאזור התעשייה שבו נמצא המפעל. שימוש בגז יביא על פי הערכות השונות  להפחתת עלויות הייצור עד כ- 30% מהעלויות כיום.