יעלון: "יש להיערך להתנגדות משמעותית במגרון"

המשנה לראש הממשלה הזהיר כי גורמים בקרב המתנחלים ינסו לעורר עימותים עם כוחות הביטחון במהלך פינוי המאחז. נתניהו ניסה להרגיע את הרוחות וקרא לבצע את המהלך "בנועם הליכות"

מגרון. יפונה באלימות? (רויטרס)

על רקע הלחץ המופעל על תושבי המאחז מגרון לעזוב את בתיהם מרצונם עוד לפני הדיון מחרתיים בעתירה שהגישו לבג"ץ נגד הפינוי, הזהיר הבוקר השר לעניינים אסטרטגיים, משה (בוגי) יעלון, מפני עימות שעלול להתפתח בין כוחות הביטחון למתנחלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בישיבת שרי הליכוד שנערכה הבוקר אמר יעלון: "הרוב המכריע מתכוון לעבור לאחר פסיקת בג"ץ, אך ייתכן שחלק מהתושבים לא ירצו להתפנות בעצמם, אלא ימתינו לפינוי בהתנגדות פאסיבית".

יעלון הזהיר כי "צריך להיערך לאפשרות שגורמים נוספים יתערבו כדי שזה יגיע להתנגדות משמעותית יותר. בכל מקרה, מי שלא יתפנו מרצון אינם עומדים בהסדר שהושג עם נציג הממשלה השר בני בגין, ולכן גם לא יוכלו להתגורר בגבעת היקב".

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לנושא ואמר בפתח ישיבת הממשלה: "נכבד את החלטת בית המשפט ובמקביל נמשיך לחזק את ההתיישבות". לדברי נתניהו, "עשינו זאת בבית אל, ונעשה זאת גם במגרון. הקמנו כבר את אתר הדיור החלופי. אנו מקווים שהדברים ייעשו בנועם הליכות".