יחימוביץ': "השתלחות נתניהו בפרס - גסה ותוקפנית"

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' תקפה בחריפות בעקבות תגובת מקורבי ראש הממשלה להצהרותיו של הנשיא פרס בריאיון המיוחד שהעניק לחדשות 2, בו התייחס לנושא תקיפת הגרעין האירני. "התגובה תוקפנית וגסה" הבהירה יחימוביץ'

מקורבי רה"מ: פרס טעה בכור העירקי (רויטרס)

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ', התייחסה לתגובותיהם של מקורבי נתניהו על הצהרות הנשיא לפיהן "ישראל לא צריכה ולא יכולה לתקוף באירן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"השתלחותו של ראש הממשלה נתניהו בנשיא המדינה שמעון פרס היא תוקפנית וגסה", אמרה יחימוביץ' והוסיפה כי "והעובדה שהוא מסתתר מאחורי מקורבים אינה מפחיתה מחומרת תגובתו".
יחימוביץ אף הסבירה כי מוסד הנשיאות הוא החשוב והמוערך במדינה, והנשיא עצמו מקובל ומוערך על הציבור כולו". לטענתה, הצהרותיו של פרס ביטאו דאגה ואחריות עמוקים למעמדה ולביטחונה של מדינת ישראל וכי "מוטב לנתניה שיקשיב לנשיא ויפנים את הדברים".

גם ח"כ נחמן שי מקדימה, שותף לעמדותיה של יו"ר מפלגת העבודה. "הנשיא התבטא מתוך אחריות והניסיון לסתום את פיו מגוחכים", הסביר שי וטען כי מסמכותו של פרס כ"זקן השבט" לומר את הדברים.

לדברים נגד תגובת מקורבי רה"מ להצהרות הנשיא הצטרפה גם יו"ר סיעת מרצ זהבה גלאון, והביעה תמיכה בדבריו של פרס. "אמירות הנשיא הם בגדר קול צלול מול ממשלה מטורפת", הסבירה גלאון.


מקורבי נתניהו: "פרס שכח מהו תפקיד נשיא המדינה"


בלשכות של ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק לא הופתעו מהדברים שאמר נשיא המדינה שמעון פרס בריאיון לחדשות 2, במהלכו טען כי ישראל לא יכולה לתקוף לבד את אירן. בתגובה תוקפים בסביבתו של נתניהו את פרס: "שכח מהו תפקיד נשיא המדינה".

מקורבי נתניהו אמרו בתגובה לדברי הנשיא: "פרס שכח שהיו לו שלוש טעויות קרדינליות. הוא טעה כשחשב שאחרי הסכמי אוסלו יהיה כאן מזרח תיכון חדש ובפועל התהליך גבה יותר מאלף קורבנות ישראלים, טעה בתחזית לאחר ההתנתקות כשבפועל נורים משם אלפי טילים על ישראל. והטעות הכי גדולה של פרס היא התנגדותו לתקיפת הכור העירקי בשנת 1981. רק אתמול אמר חמינאי שישראל תימחק מעל המפה - אסור שלמשטר הזה תהיה פצצת אטום".

ח"כ מירי רגב (הליכוד) הגיבה גם היא לדברי הנשיא: "אמירותיו של הנשיא פרס הן חסרות אחריות. הדברים לא מפתיעים אותי. פרס, שלא גיבה גם את ראש הממשלה דאז מנחם בגין לפני התקיפה של הכור בעירק - פרס נשאר אותו פרס, שמאלן, תבוסתן וחתרן שאינו מגבה ראשי ממשלות. בעקבות התנהגות זו אני בודקת אפשרות להפסיק את כהונתו. אני מצפה מהנשיא פרס שלא יעסוק בסוגיות שהן באחריות ראש הממשלה. אין בעולם נשיא שמגבה נשיא מדינה אחרת, ולא את המדינה אותה הוא מייצג".

פרס: "חייבים ללכת עם אמריקה"

@003בריאיון שהעניק נשיא המדינה, ושודר במהדורה המרכזית, התייחס פרס לאפשרות שישראל תתקוף באירן: "ברור לנו שאנחנו לבד לא יכולים לעשות את זה. אנחנו יכולים לדחות את זה, אבל ברור לנו שאנו צריכים ללכת יחד עם אמריקה. יש שאלות של תיאום וזמנים אבל כמה שהסכנה קרבה, לפחות הפעם אנו לא לבדנו". בנוגע לאפשרות שהממשל האמריקני תיזום תקיפה כדי לבלום את הגרעין האירני מדגיש פרס: "ארה"ב תוביל את זה אין לי ספק בזה. אם ישראל תעשה משהו זה יידחה".