ח"כ צלנר קיבל קרקע בתנאים מועדפים - ומכר את הבית ביוקר

האם איש קדימה שהצטרף לכנסת אחרי פרישתה של לבני גזר קופון של מאות אלפי שקלים? בקיבוץ גבת טוענים כי הוא קיבל קרקע ומחירי פיתוח זולים במיוחד תמורת התחייבות לגור ביישוב. כעת, כשהבית מוכן, הוא מוכר אותו - וביוקר. בקיבוצים וביישובים הקהילתיים האשימו כי מדובר בתופעה של ממש

ח"כ יובל צלנר מקדימה התלונן רק לפני שבוע במליאה על השתוללות המחירים בשוק הנדל"ן. אלא שבקיבוץ גבת שבעמק יזרעאל טוענים כי לצלנר עצמו חלק בתופעה שהביאה לנסיקת המחירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני שלוש שנים, כשצלנר היה עורך דין צעיר ורווק, הוא פנה לקיבוץ כדי להצטרף לשכונות החדשות שנבנו במסגרת ההרחבה שלו. כמו אחרים, הצהיר צלנר על כוונתו לעבור ולהתגורר בגבת. הוא עבר ועדות, אבחונים - ולבסוף זכה בקרקע במחיר נמוך במיוחד. בחוזה שעליו חתם נכתב בבירור כי הוא מודע לכך ש"הקמת שכונת ההרחבה הקהילתית נעשית - לפי החלטת המינהל (מקרקעי ישראל) - שלא למטרות רווח".

ומה יש למזכיר קיבוץ גבת לומר בנידון? "הצליחו להערים עלינו, בתמימותנו", הוא אמר בשיחה עם חדשות 2. חשוב לציין כי הקרקע ומחירי הפיתוח המוזלים בגבת ניתנו על ידי המדינה בהנחה של מאות אלפי שקלים, כדי להביא משפחות צעירות וילדים להתגורר במקום.

לעומת זאת וחרף תוכן החוזה, רגע אחרי שהקמת הבית שרכש ח"כ צלנר בגבת הסתיימה - הוא הוצע למכירה, כשהרווח שהוא צפוי לשלשל לכיסוי נאמד בסכום של חצי מיליון שקלים.

"זה מכעיס ומרתיח"

דודי תורג'מן, שממתין להצטרף להרחבה של קיבוץ גבת, הגיב בזעם על הדברים: "זה מכעיס ומרתיח שאנשים כמונו, שמחכים בתור כדי לקנות בית פה, לחיות פה ולהצטרף לקהילה הזאת, נותרנו ללא דיור".

נראה שאם הפיקוח הלקוי של המינהל אחר שיווק הקרקעות המוזלות יימשך, כך יוסיפו לשלם ביוקר משפחות שיהיו מעוניינות לנצל את ההזדמנות כדי לקבוע את ביתן החדש.

צלנר, מצדו, מסר בתגובה כי כשהתחייב ב-2009 להתגורר בקיבוץ גבת אכן התכוון לעזוב את אזור המרכז לטובת מעבר למקום. אלא שבשל חתונתו הקרובה עם כוכבת התכנית "מעושרות", דפנה שחר, הצביעה המשפחה החדשה בעד תל אביב.