בקבוצת הוואטסאפ של הח"כים מגיבים לפרשה: "יש שחיתות - אין נאמנות"

פרסום החשד לשחיתות במשרד ממשלתי ובמפלגת "ישראל ביתנו" הסעיר את קבוצת הוואטסאפ של הח"כים וחדשות 2 Online. מי חושב שישראל ביתנו לא תהיה בכנסת הבאה? ומי קפץ להגנת המפלגה?

הצטרפו לשידור ישיר מהקבוצה הפנימית

קבוצת הוואטסאפ של הח"כים וחדשות 2 Online פתחה את הבוקר (רביעי) בדיון סוער כמו במליאה: משכימי הקום חלקו את דעתם על פרשת החשד לשחיתות, שבמסגרתה נעצרו רבים ממפלגת "ישראל ביתנו" כמו גם סגנית שר ושר לשעבר. הראשון להגיב היה ח"כ אחמד טיבי (רע"ם-תע"ל), היריב הפוליטי המושבע של ישראל ביתנו, שעקץ את ליברמן: "אין הלבנות אין נאמנות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלדד יניב, המועמד לרשימת מפלגת העבודה ומיריביו של ליברמן, כתב בקבוצה: "נא לפתוח יומנים ולסמן את היום במרקר - בניגוד לסקרים המתפרסמים והחיבוק שנותן איווט ליברמן למרכז-שמאל, ייתכן שישראל ביתנו לא תהיה בכנסת ה-20". שמעון ריקלין, המתמודד בבית היהודי, הזכיר בקבוצה את המשפט הידוע מתקופת שרון: "כעומק החקירה - עומק הנסיגה".

"ייתכן שישראל ביתנו לא תהיה בכנסת ה-20"

ח"כ תמר זנדברג (מרצ) טענה כי הניסיון של ליברמן לזגזג שמאלה "שקוף מדי, עקום מדי, מאוחר מדי. הציבור לא מטומטם ובבחירות האלה יסתבר סופית שגם לא מתגמל על שחיתות". ח"כ טיבי המשיך להזכיר את הקמפיין של ישראל ביתנו: "יש שחיתות, אין נאמנות. אין נאמנות, אין אזרחות... ישללו להם אזרחות?".

"יש שחיתות אין נאמנות"

"את השמאל לא ניסו לשחד"

זנדברג, שפעלה בכנסת למען לגליזציה של סמים קלים כתבה: "רשימת העצורים חושפת שהשבירה לימין היא כנראה המפתה מכולן. ואני רוצה להוסיף ציטוט אישי: 'גם אני מעשנת קנביס ואני לא פושעת. יש פושעים גדולים יותר'". ריקלין הוסיף כי "נראה שדווקא השבירה למשאל היא המפלט של המושחתים", וזנדברג הדגישה בפניו: "שים לב שאת השמאל לא ניסו לשחד".

"לא לרקוד על הדם"

הראשונה בקבוצה שהגנה על המפלגה שבעין הסערה היא מירי רגב: "אני מציעה לכולם להוריד ווליום ולא לרקוד על דם של אחרים. לכל אדם מגיעה זכות בסיסית לחפות עד שהוכח אחרת. התפקיד של כולנו הוא לשמור על החוק ומי שסרח ישלם, על זה כולנו מסכימים".

דבריה של רגב לא זכו לאהדה גדולה: "באמת תהיתי מי תהיה הראשונה שתקפוץ להגן", עקצה זנדברג.

אלדד יניב סיכם את הדיון: "מירי, תחליפי את המילה דם במילים: מזומנים ומעטפות שוחד. והזעזוע בעוד כמה שעות כשהכל יתפרסם יהיה גדול. 'שיטת איווט', 'שיטת אולמרט', רות סוף. זה לא המקרה למחוא כפיים. היחידה הזכאית לחיבוק הבוקר בישראל סדום ועמורה ביתנו היא אורלי לוי".