דיכטר לשמינייה: רוב לתקיפה באירן

השמינייה, פורום השרים המצומצם, צפוי לקבל בקרוב לשורותיו חבר חדש – אבי דיכטר. הגוף ישנה את שמו לתשיעייה, וזאת כחלק מניסיון של ראש-הממשלה בנימין נתניהו, להשיג רוב לאישור תקיפה באירן. דיכטר, שכבר התבטא בעבר בעד פעולה כזו, עשוי להטות את הכף

אבי דיכטר, כבר לא חבר-כנסת. אחרי שהגיש הבוקר את התפטרותו ליושב-הראש רובי ריבלין, ורגע לפני שיאושר מינויו לשר להגנת העורף, נראה שהוא יזכה לתואר נוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת המגעים בין ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק לדיכטר - סוכמה גם כניסתו לפורום השרים שייקרא מעתה - התשיעייה. הגוף לא יכול להחליט באופן רשמי על יציאה לפעולה צבאית, אבל תמיכתו בהפצצה באירן - עשויה להשפיע גם על יתר השרים, בקבינט ובממשלה כולה.

הבוקר התייחס השר החדש להגנת העורף לראשונה להחלטתו לעזוב את קדימה ולהצטרף לממשלת נתניהו כדי למלא את התפקיד. "קודם המדינה, אחר כך - אני", כתב בעמוד הפייסבוק שלו. לפני הצהריים הגיש דיכטר את התפטרותו באופן רשמי ליו"ר הכנסת, רובי ריבלין.

"אחרי תקופה ארוכה של התלבטויות שאותן לא הסתרתי מאיש - לא מהח"כים, לא מפעילי המפלגה ולא ממתפקדי קדימה, קיבלתי אמש את ההחלטה להיענות לבקשת ראש הממשלה ושר הביטחון ולהתמנות לשר להגנת העורף", כתב דיכטר.

הוא ביקש להבהיר כי "שיקולים אישיים ומפלגתיים נדחקו הצידה, וכמו ב-42 השנים האחרונות מאז גיוסי לצה"ל, בחרתי לשרת את המדינה באופן הטוב היותר. בעת הזו, אני מאמין שמתפקיד השר להגנת העורף אוכל לעשות זאת באופן הטוב ביותר".

"החזרתי את המנדט לקדימה"

דיכטר הדגיש כי לא בגד במי שבחרו בו לכנסת, בשל העובדה שהתפטר מקדימה ומונה לשר שאינו ח"כ. "בנסיבות שנוצרו, לא ראיתי לנכון להישאר על מנדט שהעניקו לי מצביעי ומתפקדי קדימה. לכן, החלטתי להחזיר את המנדט בחזרה למפלגת קדימה ולהתפטר מהכנסת".

עוד קודם לכן, התייחס למהלך ראש הממשלה בנימין נתניהו - בטקס קבלת פנים לעולים צעירים מצפון אמריקה שהגיעו ארצה כדי להתגייס לצה"ל. "החלטתי היום למנות את חבר הכנסת אבי דיכטר לתפקיד השר להגנת העורף. יש לו הרבה זכויות, ותהיה לו עכשיו מטלה חשובה לתרום לביטחון המדינה - כיוון שאני מייחס חשיבות רבה להגנת העורף. הממשלה בראשותי משקיעה בכך כפי ששום ממשלה לא עשתה קודם לכן", אמר.