דיכטר: "שיקולים אישיים ומפלגתיים נדחקו, קודם המדינה - אחר כך אני"

השר הטרי להגנת העורף פרסם בפייסבוק התייחסות ראשונה למינויו ולהתפטרות מקדימה. "מאז גיוסי לצה"ל, בחרתי לשרת את המדינה", הדגיש. "בעת הזו, אני מאמין שמתפקידי החדש אוכל לעשות זאת באופן הטוב ביותר". נתניהו: "יש לו הרבה זכויות ותהיה לו עכשיו מטלה חשובה"

השר הנכנס אבי דיכטר. ארכיון (יח"צ)

השר החדש להגנת העורף, אבי דיכטר, התייחס הבוקר לראשונה להחלטתו לעזוב את קדימה ולהצטרף לממשלת נתניהו כדי למלא את התפקיד. "קודם המדינה, אחר כך - אני", כתב בעמוד הפייסבוק שלו. לפני הצהריים הגיש דיכטר את התפטרותו באופן רשמי ליו"ר הכנסת, רובי ריבלין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אחרי תקופה ארוכה של התלבטויות שאותן לא הסתרתי מאיש - לא מהח"כים, לא מפעילי המפלגה ולא ממתפקדי קדימה, קיבלתי אמש את ההחלטה להיענות לבקשת ראש הממשלה ושר הביטחון ולהתמנות לשר להגנת העורף", כתב דיכטר.

הוא ביקש להבהיר כי "שיקולים אישיים ומפלגתיים נדחקו הצידה, וכמו ב-42 השנים האחרונות מאז גיוסי לצה"ל, בחרתי לשרת את המדינה באופן הטוב היותר. בעת הזו, אני מאמין שמתפקיד השר להגנת העורף אוכל לעשות זאת באופן הטוב ביותר".

"החזרתי את המנדט לקדימה"

דיכטר הדגיש כי לא בגד במי שבחרו בו לכנסת, בשל העובדה שהתפטר מקדימה ומונה לשר שאינו ח"כ. "בנסיבות שנוצרו, לא ראיתי לנכון להישאר על מנדט שהעניקו לי מצביעי ומתפקדי קדימה. לכן, החלטתי להחזיר את המנדט בחזרה למפלגת קדימה ולהתפטר מהכנסת".

עוד קודם לכן, התייחס למהלך ראש הממשלה בנימין נתניהו - בטקס קבלת פנים לעולים צעירים מצפון אמריקה שהגיעו ארצה כדי להתגייס לצה"ל. "החלטתי היום למנות את חבר הכנסת אבי דיכטר לתפקיד השר להגנת העורף. יש לו הרבה זכויות, ותהיה לו עכשיו מטלה חשובה לתרום לביטחון המדינה - כיוון שאני מייחס חשיבות רבה להגנת העורף. הממשלה בראשותי משקיעה בכך כפי ששום ממשלה לא עשתה קודם לכן", אמר.

קדימה: "רה"מ ושר הביטחון ספסרו בו"

מי שקיבלו את הצעד של דיכטר בהרבה פחות התלהבות הם עמיתיו לשעבר לקדימה. "אזרחי ישראל צריכים לחשוש מהמשמעויות הרחבות של המהלך הנוכחי", נמסר בהודעת התנועה. "מדובר בהמשך ישיר לקמפיין חרחור המלחמה של ראש הממשלה ושר הביטחון, שלא מפספסים הזדמנות לספספר בחברי כנסת עבור גחמות משיחיות מסוכנות".

על דיכטר עצמו אמרו בקדימה: "הוא אדם רב זכויות ומעללים, שטעה כששם את שמו הטוב וערק עבור תפקיד משני ונטול סמכויות בממשלה צינית וחסרת בושה".