לבני על משבר הגז: "שנתניהו לא יפריע"

לאחר שנתניהו הנחה את ראש המועצה הלאומית לכלכלה לבחון את ההחלטה לפרק את מונופול הגז, תוקפת יו"ר התנועה: "רה"מ היה צריך להתערב כדי למנוע את עליית המחירים". גם יו"ר כולנו, משה כחלון, התייחס בעקיפין: "בכדי להחזיר את האופק והתקווה יש להילחם במונופולים, בקרטלים ובטייקונים"

"שנתניהו לא יפריע". לבני (פלאש 90)

שעות ספורות אחרי שראש הממשלה הנחה את ראש המועצה הלאומית לכלכלה לבחון את ההחלטה של הממונה על ההגבלים העסקיים לפרק את מונופול הגז - ח"כ לבני קוראת לנתניהו לחדול מהתערבותו בנושא. "שלא יפריע עכשיו לממונה לעשות את עבודתו למען האזרח ומול המונופול", אמרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"התוצאה שבה המונופול משתמש לרעה בכוחו והמחיר לצרכן עולה רק ממחישה שהחלטתו של הממונה על ההגבלים להתערב היא נכונה, אמיצה, מוצדקת ומקצועית", הוסיפה לבני. גם יו"ר מפלגת כולנו משה כחלון התייחס בעקיפין להחלטת הממונה: "בכדי להחזיר את האופק והתקווה יש להילחם במונופולים, בקרטלים ובטייקונים".

"מלחמה בקבוצות כוח אלו ופירוק הריכוזיות הם המפתח להורדת יוקר המחיה, שבירת מעגל העוני ומתן תקווה ואופק חדש", הוסיף כחלון באירוע הדלקת נרות שערך בהשקת מטה מפלגתו בקריות.

קידוח במחלוקת (AP)

ארה"ב מתערבת במשבר הגז

ביממה האחרונה שוחחו גורמים בממשל האמריקנים בכירים בלשכת נתניהו וביקשו הבהרות על המהלך האחרון של הממונה על ההגבלים העסקיים שהודיע כי איש העסקים יצחק תשובה וחברת נובל אנרג'י ייאלצו לוותר על השליטה בקידוח "לוויתן". הגורמים האמריקנים הביעו חשש מהעובדה שהמהלך עלול לפגוע בהסכם ייצוא הגז לירדן ואף עלול לאיים על עתיד ההשקעות בישראל.

החשש האמריקני היה אחת הסיבות בגינן הנחה ראש הממשלה את ראש המועצה הלאומית לכלכלה, פרופסור יוג'ין קנדל, לבצע עבודת מטה על עמדתו של הממונה על ההגבלים העסקיים. "יש למצוא את האיזון הנכון שיאפשר גם להפיק בקרוב גז ממעמקי הים וגם לספק אותו במחיר תחרותי לכל אזרחי ישראל", נמסר מלשכת ראש הממשלה.  

מוקדם יותר היום הציע תשובה לממונה על ההגבלים העסקיים כי המאגר יישאר בבעלותו, וכי בתמורה הוא ימכור את אחזקותיו ב"תמר", המאגר הקטן מבין השניים. בימים הקרובים תתקיים פגישה בין ראשי השותפויות לבין אנשי הממונה על ההגבלים העסקיים, שמטרתה למצוא פתרונות - זאת על מנת לאפשר את פיתוח "לוויתן" בלוחות הזמנים המקוריים - עד לרבעון הראשון של 2018.