הדיל שהוביל לתמיכת ש"ס בגזירות: מיליארד שקל לדיור הציבורי

משרד האוצר הגיע לסיכום עם שר הבינוי והשיכון אטיאס, שהוביל לתמיכת ש"ס בהצבעה בכנסת על אישור הגזירות הכלכליות. ההבטחה: מעל מיליארד שקלים יועברו לדיור הציבורי ולהאצת בנייה בפרויקטים המיועדים לזוגות צעירים

נחשף הסיכום בין אטיאס לאוצר (חדשות 2)

חברי סיעת ש"ס תמכו אתמול בשורת הגזירות הכלכליות שהובאו להצבעה בכנסת. כעת מתברר שהצבעתם הגיעה בעקבות סיכום שהושג בין משרד האוצר לשר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס, לפיו יועבר תקציב של מעל מיליארד שקלים לדיור הציבורי ולהאצת בנייה בפרויקטים לזוגות צעירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

השר אטיאס התייחס היום להסדר שהושג ואמר: "הקיצוצים הרוחביים היו אמורים לפגוע בדיור הציבורי ובסיוע בשכר דירה, שמוענקים על ידי משרד הבינוי והשיכון ומיועדים לחלשים ביותר בחברה, לכן התנגדנו להם בממשלה".

אטיאס הוסיף: "ההישגים שלנו הם בהיקף של מיליארד שקלים ויש בהם חמלה, עידוד וצמיחה - הן בהשקעה של 260 מיליון שקל לשדרוג מלאי הדיור הציבורי ורכישת מאות דירות חדשות, והן בהשקעה של 750 מיליון שקל שיזרזו התחלות בנייה לזוגות הצעירים ויעודדו צמיחה ותעסוקה".

260 מיליון שקל לרכישת דירות חדשות

לפי הסיכום, כ-260 מיליון שקל, מכספי החברות המשכנות, יוקדשו לשדרוג ורכישת מאות דירות חדשות למלאי הדיור הציבורי. סכום זה מצטרף לרבע מיליארד שקלים שכבר הוקדשו בשנתיים האחרונות למטרה זאת.

צעדים אלה מצטרפים לסיכומים שהושגו עם האוצר על כך שהקיצוץ במשרד הבינוי והשיכון לא יכלול פגיעה באף אחד מהתקציבים החברתיים של המשרד, הכוללים, את הסיוע בשכר דירה, את תקציב הסיוע בשיקום שכונות, ואת התקציב הקיים לדיור הציבורי.