רמז להקדמת הבחירות? "ייתכנו בחירות כבר בינואר"

יו"ר הקואליציה זאב אלקין אומר כי תאריך הבחירות נתון בידי חברות הקואליציה: "אם הם מוכנים להתנהג באחריות הממשלה תפעל עד אוקטובר 2013, אם הן ינהגו בפופוליזם שיפגע בכלכלה באוקטובר נצא למערכת בחירות שיתקיימו בינואר או בפברואר"

ריח של בחירות? יו"ר הקואליציה זאב אלקין, הנחשב לאחד מחברי המפלגה המקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו, אומר בראיון לערוץ הכנסת כי יש סבירות מאוד גדולה כי באוקטובר יחל תהליך בחירות, שיוביל את ישראל לקלפי בינואר או פברואר, במקום באוקטובר 2013.

"יכלנו להגיד שהגזרות הכלכליות ייחכו עד לאחר הבחירות, אבל תאריך הבחירות הוא בידי השותפים הקואליציוניים שלנו. אם הם מוכנים להיות אחראיים הממשלה תפעל עד לאוקטובר 2013, אם הם יפעלו בצעדים פופוליסטיים שיחלישו את הכלכלה אז ינואר או פברואר 2013 יהיו בחירות", אומר ח"כ אלקין.

ראש הממשלה עצמו דחה את הטענות כי הוא מתכוון להקדים את הבחירות. בראיון לחדשות 2 בשבוע שעבר אמר ראש הממשלה "אם אינטרסים צרים היו מובילים אותי, הייתי הולך לבחירות. דחיתי את המהלך מכיוון שחשבתי שיש אתגרים כלכליים, ביטחוניים ואחרים שעלינו להתמודד עמם ולא מרחיבים באשר להם - כמו המצב בסוריה".

על פרישת קדימה אמר נתניהו "סברתי שיהיה חשוב שתהיה לנו את הקואליציה הרחבה ביותר שניתן לכונן. אני חושב שקדימה טעתה כשהיא לא נכנסה לממשלה בתחילת הקדנציה והיא טעתה כשהיא עזבה אותה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת