אסון הכרמל: הדיון נסגר לתקשורת - המשפחות זועמות

מחר אמור להתקיים דיון נוסף במסגרת כינוסי הוועדה לביקורת המדינה, העוסקת במסקנות דוח המבקר על אסון הכרמל. לאחר שאושרה כניסת המשפחות לדיון, הן דורשות גם כניסה של אמצעי התקשורת. "לא מבינים מדוע הנוהל שונה", טוענים נציגיהם ומאיימים לפוצץ את הדיון

השריפה בכרמל, ארכיון (חדשות 2)

שוב סערה בנושא הדיון בוועדה לביקורת המדינה על דוח אסון הכרמל: לאחר שהוסר האיסור על השתתפות המשפחות השכולות בדיון שיתקיים מחר, מאיימים נציגי המשפחות לפוצץ את הדיון שאמור להתקיים מחר ולא לאפשר לכלי התקשורת להיות נוכחים בו. בלשכת רה"מ נענו לבקשת המשפחות ולפתוח את הדיון למשתתפים, אך כעת הוחלט למנוע מכלי התקשורת לסקר אותו - החלטה שעוררה את זעמם של קרובי ההרוגים באסון.

בני המשפחות שאיבדו את יקירהם ונציגיהן, דורשים לפתוח את הדיון לאמצעי התקשורת ולנציגי הציבור שרצו להיות נוכחים ולהביע את דעתם במהלכו. "לא ברור מדוע שונה הכלל הידוע כי דיוני הוועדה לביקורת המדינה פתוחים לציבור או לתקשורת, שכן רק כך יכולה הכנסת באמצעות ועדותיה לבקר את פעולותיהם של הרשות המבצעת", מסרו הנציגים.

בהודעה מטעמם הוסיפו המשפחות השכולות: "האירועים האחרונים ופרסום החשדות למעשים פליליים תוך כדי האסון ואחריו, מחייבים כי כל דיוני הוועדה יהיו חשופים לכל ובעיקר לתקשורת. אנו עומדים על כך שכל הדיון, מתחילתו ועד סופו, יהיה פתוח לתקשורת - אחרת נעזוב את הדיון ביחד עם העיתונאים", הוסיפו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת