הגזרות והמקל: צניחה בתמיכה בראש הממשלה נתניהו

למרות ניסיונם של נתניהו ושטייניץ להציג את הגזרות הכלכליות האחרונות שהוטלו על אזרחי ישראל כנחוצות, שביעות הרצון בציבור מתפקוד השניים הגיעה לשפל חסר תקדים - כך עולה מסקר שערך עיתון "הארץ". אחרי התמיכה שנהנה ממנה בימי החזרתו של שליט ואסון הכרמל, כעת רק 31% מהנשאלים צייינו כי הם מרוצים מתפקודו של רה"מ

מאבד תמיכה בציבור. נתניהו (רויטרס)

שפל חסר תקדים בתמיכה בראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות הגזרות הכלכליות שהוטלו באחרונה על אזרחי ישראל, ובהם בעיקר על מעמד הביניים, כך עולה מסקר שפורסם הבוקר בחלקו בעיתון "הארץ". הסקר המלא יפורסם במלואו מחר במוסף סוף השבוע של העיתון.

הסקר, שנערך השבוע על ידי חברת "דיאלוג" בפיקוח הפרופסור קמיל פוקס מאוניברסיטת תל אביב, מציג את הנתון הנמוך ביותר של אי-שביעות רצון מנתניהו בשלוש וחצי השנים האחרונות שבהן עורכים את הסקר. רוב הפעמים זכה נתניהו לתמיכה רחבה, שהגיעה לשיא אחרי שחרורו של גלעד שליט ואחרי השריפה בכרמל.

מהסקר עולה כי כ-60% מהציבור הביעו אי-שביעות רצון מתפקודו של נתניהו כראש ממשלה, ורק 31% מרוצים מהאופן שבו הוא מתנהל. שר האוצר, יובל שטייניץ, זוכה אף לציונים גרועים יותר מאזרחי ישראל: 67% מהנשאלים אינם שבעי רצון מתפקודו, לעומת 19% בלבד הסבורים ההפך.

למרות ניסיונותיהם של שני האחרונים לשווק את תכנית הגזרות הכלכליות כמהלך נחוץ, שיועיל למשק הישראלי ושנובע מאחריות לאומית, הסקר מגלה שהציבור לא השתכנע. לפני פחות מחודש ערך "הארץ" סקר נוסף שבו איבד נתניהו 11% מהתמיכה בו ביחס לסקר הקודם, ושיעור שביעות הרצון ממנו עמד על 10% פחות: 41% לעומת 51%. בסקר הנוכחי, הוא ממשיך לצלול ומאבד 10% נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת