העלאת המע"מ נדחתה ל-1 בספטמבר

הביקורת בכנסת על העלאת המע"מ מביאה לדחיית הגזרה: העלאת המע"מ ב-1% שהייתה אמורה להיכנס לתוקף הלילה, תידחה לתחילת ספטמבר. הסיבה: חלוקי דעות קשים בין יו"ר ועדת הכלכלה לשר שטייניץ

שטייניץ התקפל, המע"מ יעלה בעוד חודש (רויטרס)

ביקורת רבה נשמעה בקרב חלק מחברי הכנסת והשרים בעקבות העלאת המע"מ שתוכננה להלילה. כעת נודע ששר האוצר יובל שטייניץ הודיע כי ידחה את העלאת המס לחודש ספטמבר.

הסיבה: סירובו של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני מיהדות התורה, לכנס את ועדת הכספים לדיון דחוף. על פי החוק, העלאת המע"מ טעונה התייעצות עם ועדת הכספים, כאשר גפני הביע את זעמו על העובדה ששטייניץ לא עדכן אותו מראש במהלך וביקש לבצע אותו בבהילות.

בתום דיונים מרתוניים שהתקיימו בין לשכת שר האוצר לאנשיו של גפני, נקבע כי המע"מ יעלה לשיעור של 17% רק בחודש ספטמבר. החלטה זו תשפיע על ייקור מוצרים רבים במשק, בהם גם על שיעור התייקרות הדלק שצפויה להיכנס לתוקף הלילה בחצות.

אתמול, בתום שמונה שעות של דיונים קדחתניים אישרה הממשלה את הגזירות הכלכליות החדשות. 20 שרים הצביעו בעד, אל מול תשעה שהתנגדו לתכנית - בהם שרי ש"ס וסיעת העצמאות של אהוד ברק.

החלטתו של ברק להצביע נגד העלאת המסים התקבלה ברגע האחרון ועוררה זעם רב מצד שר האוצר, יובל שטייניץ - בשל אי החלת הקיצוץ הרוחבי על תקציב משרד הביטחון. מתנגד בולט נוסף לתכנית הוא חבר מפלגתו של נתניהו - שר התקשורת והרווחה, משה כחלון. הוא הסביר כי הצביע נגד בשל "אי יכולת להתמודד עם גזירות כאלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת