שרים על ישיבת הממשלה: "משעממת"

ישיבת הממשלה המיוחדת שכונסה למען אישור הגזירות הכלכליות מתארכת, והשרים טרם התבקשו להצביע. מתוך הישיבה מדווחים השרים כי מדובר בישיבה "משעממת". במקביל, עונה יאיר לפיד לשטייניץ: "מעמד הביניים הישראלי מתנצל על זה שלא כיף לו"

בעוד שישיבת הממשלה המיוחדת שכינס ראש הממשלה לאישור הגזירות הכלכליות מתארכת, מגיעים דיווחים מתוך הדיון המרתוני. מספר שרים הגדירו את הישיבה כ"משעממת". מפלגת העצמאות החליטה לפצל את ההצבעה - מחצית יתמכו ומחצית יתנגדו. 

על פי הערכות, הצעדים הכלכליים של נתניהו ושטייניץ צפויים לעבור בהצבעת הממשלה, אך ההצבעה עצמה טרם נערכה. חברי הליכוד וישראל ביתנו הודיעו כי יתמכו במהלך, בעוד ששרי ש"ס הודיעו כי יתנגדו.

מאחורי הקלעים ניסו בלשכות ראש הממשלה והאוצר להגיע לפשרה עם ש"ס, ולהשיג הסכמות סביב סוגיית הדיור, הקיצוץ בתקציב משרד הפנים והעלאת המע"מ באחוז. למרות המאמצים, הוחלט בש"ס שלא לתמוך בקיצוצים.

יו"ר מפלגת "יש עתיד", יאיר לפיד, מסר בתגובה לדבריו של שר האוצר על הגזירות: "מעמד הביניים הישראלי מתנצל בפני שטייניץ על זה שלא כיף לו. אם זה מנחם אותו, זה גם לא כיף גדול לחיות במדינה שבה מערכות הבריאות, החינוך, התחבורה והמשטרה קורסות, יוקר המחיה עולה כל הזמן, אי אפשר לגמור את החודש, ראש הממשלה גילה רק השבוע שיש משבר וממשלת ענק מנופחת ובזבזנית ממשיכה להכביד על אזרחיה בבירוקרטיה מעיקה שעולה מיליארדים".

"צעדים על מנת להגן על ישראל"

ראש הממשלה נתניהו, התייחס בפתח ישיבת הממשלה לנסיבות שהובילו למהלך מעורר המחלוקת. "המשבר הכלכלי העולמי הולך ומחריף, אנחנו צריכים לעשות צעדים נוספים על מנת להמשיך ולהגן על כלכלת ישראל", הצהיר נתניהו.

ראש הממשלה הגדיר את הצעדים וההיטלים הכלכליים החדשים כמדודים אך קשים. "יש המון ביקורת פופוליסטית שאפשר להוציא בלי כיסוי ובלי חשבון. ככה מגיעים לקריסה ואנחנו לא נהיה שם, אנחנו נשמור על כלכלת ישראל ועל מקומות העבודה של אזרחי ישראל", הדגיש נתניהו.

שר האוצר, יובל שטייניץ, הגדיר את הצעדים הכלכליים כהכרחיים. "אנחנו בקרב מגן על כלכלת ישראל, נמשיך לגלות תעוזה, אחריות ונחישות כדי לעשות את זה". אמר שטייניץ שהדגיש את חשיבות העמידה של המדינה ביעדי הגירעון ושמירת תדמיתה של כלכלת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת