יו"ר ש"ס אלי ישי: נצביע נגד הגזירות הכלכליות

לאחר שראש הממשלה נתניהו לא התייחס לדרישתה של ש"ס להגדיר מע"מ מופחת על מוצרי בסיס, מתכוונים במפלגה החרדית להצביע נגד הקיצוצים והעלאות המיסים. עם זאת, בשל הסיכום המוקדם עם ליברמן וברק צפויות הגזירות החדשות לעבור מחר בממשלה. המע"מ צפוי לעלות ל-17% כבר ביום רביעי

ישי החליט: לא תומך בגזירות. ארכיון (חדשות 2)

ש"ס נגד נתניהו: יו"ר ש"ס אלי ישי הודיע כי שרי מפלגתו יצביעו מחר נגד העלאות המיסים וקיצוץ רוחבי של 5% במרבית משרדי הממשלה. עם זאת, למרות החלטת המפלגה צפויות הגזירות להיות מאושרת בשל תמיכת שרי ישראל ביתנו, העצמאות והליכוד.

שר הפנים ישי התייחס לסיבות כי החליט להצביע נגד העלאת המע"מ ל-17% והעלאת מס ההכנסה. "העלאת המיסים תפגע באלפי משפחות בישראל המתמודדת גם כך עם יוקר המחיה", אמר ישי וחזר על התנאי של מפלגתו לתמיכה בגזירות: "אנו דורשים להגדיר מע"מ מופחת על מוצרי יסוד כמו מים, חשמל, לחם ושאר המוצרים הנדרשים לקיום בחיי היומיום".

העלאת מס הכנסה, מע"מ וקיצוץ רוחבי

בשבוע שעבר הודיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ על החלטתם להעלות את מס ההכנסה ב-1%, שתחול על המשתכרים 8,870 שקלים - מהלך שצפוי להניב לקופת המדינה כ-1.2 מיליארד שקלים. החלטה זו מצטרפת להחלטת האוצר לעלות את המע"מ באחוז ל-17%. כמו כן, הודיע משרד האוצר על ההחלטה להרחיב את "מס העשירים", שיוטל על המשתכרים בסכומים של 800 אלף שקלים ומעלה בשנה. נמסר, כי ההחלטה על העלאת המס שונתה לסכום הנוכחי - במקום מיליון שקלים, כפי שנקבע בתחילה.

ניסיון נוסף לסגור את הבור שנפער בתקציב המדינה כולל קיצוץ רוחבי של 5% בתקציבי משרדי הממשלה, פרט לתקציבי משרד הביטחון, משרד הרווחה , משרד החינוך ומשרד הקליטה. בנוסף לקיצוצים במשרדים, הועלה המס על סיגריות ואלכוהול ויבוטלו ההטבות לרוכשים מכשירי חשמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת