פנתה לנתניהו בפייסבוק - וזכתה לתמיכה המונית: "הרגשתי כאילו שדקרו אותי בבטן"

טלי עוז-אלבו, אם לשניים מנהריה, התקשתה לעבור לסדר היום על הסברו של ראש הממשלה לגזירות הכלכליות החדשות שלפיו "אין ארוחות חינם". את התסכול הרב שהיא חשה גוללה ברשת החברתית - וזכתה לרבבות תומכים. צפו בריאיון עמה

שורת הגזירות הכלכליות שעליהן הכריזה הממשלה הביאה את טלי עוז-אלבו מנהריה לפרוק מעט מהתסכול שהיא חווה במכתב ציני שכתבה בעמוד הפייסבוק של ראש הממשלה בנימין נתניהו. כמי שנמנית עם מעמד הביניים היא הצליחה לזכות לתמיכה רחבה מצד קרוב ל-40,000 גולשים.

בריאיון ל"תכנית חיסכון" עם קרן מרציאנו סיפרה הערב עוז-אלבו, אם לשני ילדים, כי הופתעה מהיקף האהדה שלו זכתה וכן ציינה כי לא הופתעה מכך שדווקא מצד ראש הממשלה - האיש שאליו פנתה - לא זכתה לתגובה כלשהי.

"הבנתי שאני לא לבד ושהמון אנשים נמצאים במצב שלי", היא סיפרה - והוסיפה: "מה שגרם לי לכתוב לנתניהו הייתה תחושה שדחפו לי סכין בבטן וסובבו - כשביבי אמר ש'אין ארוחות חינם'. מבחינתי זה משפט מתנשא שהיה כמו ירייה גם בבטן וגם בלב שלי. אני חושבת שכל האנשים שהביעו את ההזדהות איתי הרגישו את זה".

"עשו למעמד הביניים מה שעושים לו תמיד"

עוז-אלבו ציינה כי גם הסברי השרים והכלכלנים על כך שהכבדת נטל המסים מהווה צעד בלתי נמנע לא הצליחו לשכנע אותה. "זה המהלך הנוח ביותר: עשו בסך הכל פעם נוספת את מה שעושים תמיד למעמד הביניים - שממנו לוקחים את הכל ועליו מעמיסים את הכל".

נוסף על כך, היא ציינה כי גם ההטבות שלהן תזכה מתוקף המלצות טרכטנברג לא יסייעו לה יתר על המידה. "הבן שלי קיבל רשימת ספרים לבית הספר", היא סיפרה. "מחר אני עומדת להוציא בסביבות 900 שקלים. ממשלה אחראית יודעת להתנהל מראש ולעשות תכניות ארוכות טווח, בדיוק כמו משק בית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת