"תקיפה מוקדמת עלולה היות הרת אסון"

יו"ר קדימה תוקף את שר הביטחון וראש הממשלה אותה עזב רק לפני שבוע וחצי ומזהיר מפני תקיפה מוקדמת של ישראל של מתקני הגרעין האירני. לדבריו לשם כך עזב הנגבי את קדימה והצטף לליכוד. "ברור שזו עוד אצבע בעד התקיפה"

יו"ר קדימה אמנם עזב את הממשלה על רקע המשבר במציאת חלופה לחוק הגיוס, אך כעת הוא שב ותוקף את נתניהו וברק דווקא על רקע איום הגרעין האירני.

"תקיפה מוקדמת באירן עלולה להיות הרת אסון", אמר מופז בריאיון לדנה ויס בתככנית "פגוש את העיתונות". "אנחנו חייבים לשאול את עצמנו - האם תקיפה מוקדמת תשנה את מצבה האסטרגי של אירן בנושא תכנית הגרעין? לדעתי לא. האם תקיפה מוקדמת תוביל למחמה - על רקע המצב במזרח התיכון, הסבירות לכך גדולה מאוד. היא תסכן ותאיים על אזרחי ישראל".לדברי מופז, "נתניהו וברק עוד לא החליטו האם לתקוף - שוחחתי איתם במהלך החודשיים שהיינו בקואליציה, והתרשמתי שהם מכוונים לשם, אך עדיין לא נפלה החלטה".את הודעתו של צחי הנגבי על עזיבת קדימה וחזרה לליכוד הוא מסביר גם כן על רקע השיקול אם לתקוף באירן: "ברור לכל שעם מישהו כמו צחי הנגבי שתומך במהלך הזה מצטרף לממשלה, הרי זו עוד אצבע בעד תקיפה".

למרות שהוא עצמו התייחס לנושא, מופז מציע להוריד את הסוגיה מסדר היום. "זו סוגיה שעומדת יותר מדי על סדר היום בתקופה שבה נכון שהדבר ייעשה בצורה חשאית ולאומית - לפני שמחליטים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת