אלקין יסדר: איש המשימות של רה"מ

כמו ב"לונה פארק", הסתובב לו השבוע בכנסת, יו"ר, זאב אלקין: הוא היה בין המוציאים והמביאים של הסכם הכניסה הסודי של "קדימה" לממשלה, אחר כך פעל במרץ כדי לפורר אותה; הוא זה שבחש במגעים על חוק טל והוא זה שלוחש על אוזנו של רה"מ בנושא התקציב והגזירות. התלווינו השבוע ל"איש למשימות מיוחדות" של נתניהו

המוח שדחף את גל החקיקה האנטי-דמוקרטית בכנסת הנוכחית, ויו"ר הקואליציה הכי יעיל שפעל כאן -לא הפסיד במשך שלוש שנים וחצי אף הצבעה. שש שנים הוא בכנסת ועד לא מזמן, אף כתב לא טרח לקרב אליו מיקרופון כי נחשב לדמות אפורה ושולית.

יום אחד כולם התעוררו לגלות שהבן אדם בלתי מנוצח. הערב אנחנו מספקים הצצה קטנה לאופן שבו הוא עובד: ערב לפני נעילת מושב הכנסת הוא קובע את הסדר שבו יועלו מחר.

"סדר זה חלק מהמפתח של הפיתרון, כי אני יכול לדעת מראש מתי יהיו לי יותר אנשים, מתי פחות", הוא אומר. "זה תמיד מעשה מורכב שדורש על כל חוק לראות מה אופיו. החוקים הקריטיים ישובצו מוקדם יותר, כי הסבלנות של הח"כים מוגבלת".

ה"מתנחל מחמד" הפך למנהל הממלכה

לכאורה זאב אלקין, כיור הקואליציה, עובד אצל ראש הממשלה. אבל בפועל הוא יקיר הימין הקיצוני. ואת הדרך לשם הוא החל דווקא בקדימה. אולמרט חשב שהוא מכניס אותו לרשימה על המשבצת הכפולה של "מתנחל מחמד" ורוסי צייתן, וקיבל סכין בגב.

רגע לפני הבחירות האחרונות אלקין שוב החליט להמר על משבצת הרוסי, אבל של הליכוד. ה"לכאורה" בדיחה - מנהל עכשיו את הממלכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת