זועבי מתנגדת לדקת דומייה לנרצחי מינכן

ח"כ חנין זועבי שוב מושכת אש. חברת הכנסת מתנגדת לקיום דקת דומייה לזכר הספורטאים הישראלים שנרצחו באולימפיאדת מינכן, ומסבירה: "זה צבוע להזכיר כל פעם מחדש את הקורבנות של לפני 40 שנה בזמן שאת הקורבנות של השנים האחרונות ישראל רוצה להסתיר"

"ומה עם הפלסטינים?" ח"כ זועבי (מדברים גורדון)

ח"כ חנין זועבי יוצאת נגד הדרישה לקיים דקת דומיה לזכר 11 הספורטאים הישראלים שנרצחו באולימפיאדת מינכן, ושואלת: "למה לא מזכירים את הפלסטינים שישראל רצחה?", את הדברים היא אמרה בראיון לרועי כץ בתכנית "מדברים גורדון" במכללת גורדון בחיפה.

"אם ישראל היתה אומרת שהיא היתה מכירה בעוול שעשתה לפלסטינים, אז היה גם היגיון לתבוע מהעולם להעלות את זכר כל הצדדים. אבל זה צבוע להזכיר כל פעם מחדש את הקורבנות של לפני 40 שנה, בזמן שאת הקורבנות של השנים האחרונות ישראל רוצה להסתיר", המשיכה ח"כ זועבי.

חברת הכנסת הערבייה האשימה גם את ישראל באחריות לפיגוע בבולגריה, ואמרה: "ישראל לא קורבן, וגם כאשר אזרחים נרצחים המדיניות הישראלית היא אשמה. אם לא היה כיבוש ולא היה דיכוי או מצור זה לא היה. זה תחביב לרצוח אנשים?". כדאי לציין כי אמש האשים גם שגריר אירן באו"ם את ישראל באחריות לפיגוע הקטלני בבורגס.

רג'וב: "אל תעשו פוליטיזציה של הספורט"

ח"כ זועבי אינה לבד. גם הרשות הפלסטינית מתנגדת לקיום דקת דומייה לנרצחים הישראלים במינכן בטקס הפתיחה של האולימפיאדה. באיגרת ששלח ראש הוועד האולימפי הפלסטיני ג'יבריל רג'וב, הוא "הביע הערכה לעמדתו של נשיא הועד האולימפי הבינלאומי אשר התנגד לעמדה הישראלית, שדורשת לעמוד דקת דומיה בטקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים בלונדון."

במכתבו שיבח רג'וב את סירובו של רוג לקיים דקת דומיה לזכר הספורטאים הישראלים. הוא אמר כי "עמדתו של רוג שלא לבצע פוליטיזציה של הספורט ונחישותו ליישם את האמנה האולימפית הבינלאומית, מהוות ניצחון לחירות הספורט".

מטעמה של חברת הכנסת זועבי נמסר בתגובה כי: "מסע ההסתה והרדיפה נגד ח"כ חנין זועבי לא נפסק. קבוצה של עיתונאים חותכים את המשפטים ומשתמשים בחצאי אמירות. ח"כ זועבי גינתה את רצח האזרחים היהודים בבורגס ועמדה בדקת דומיה בכנסת לזכרם של קורבנות מינכן.

התקשורת החליטה להתעלם מגינויים אלה, ובנוסף התעלמה מאמירת זועבי שהכיבוש הוא הטרור המרכזי והוא החממה של הסכסוך והסבל באזור. יחד עם זה ח"כ הדגישה שהכיבוש ממשיך לדכא את הפלסטינים וישראל ממשיכה לסרב ליוזמת השלום הערבית, פוסלת את אופציית השלום ותומכת באופציית המלחמה והכוחנות, ומדיניות זו היא האחראית על כל הקורבנות באזור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת