הנגבי הודיע בפייסבוק: חוזר למפלגת הליכוד

מוביל מהלך הפילוג כתב בדף הפייסבוק שלו: "הנהגת קדימה אינה מייצגת עוד את עמדותיי". הוא תקף את יו"ר קדימה: "נכונותי לחזק את הממשלה, בניגוד לעמדת מופז, הייתה עניינית וללא כל בקשת תמורה"

עכשיו זה רשמי: צחי הנגבי הודיע בדף הפייסבוק הרשמי שלו על עזיבת מפלגת קדימה וחזרה לליכוד. "לצערי הנהגת קדימה של היום אינה מייצגת עוד את עמדותיי", כתב הנגבי וציין: "כוונותיי היו טובות וממלכתיות, ואני מצר על כך שכשלו המאמצים להעניק יציבות פוליטית למערכת השלטונית בעת הכרעות גורליות".

לאחר מגעים שניהל בימים האחרונים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שיתף הנגבי את הגולשים בתחושותיו והחלטתו: "לאור אמונתי שלפירוק הממשלה יהיו השלכות בלתי נסבלות, החלטתי לפעול ככל יכולתי לשכנע את חבריי בקדימה להמשיך לשתף פעולה עם הממשלה, ראשית - במאמץ לחוקק חוק גיוס מידתי וראוי, ובהמשך - בנושאים הבוערים הנוספים שעומדים על סדר יומה של מדינת ישראל". 

הנגבי הוסיף: "מעמדי בקדימה איתן. גם בליכוד מעמדי טוב מאד. אילו רציתי לחבור לליכוד ולקבל תפקיד של שר בממשלה יכולתי לעשות זאת לפני זמן רב. נכונותי לחזק את הממשלה, בניגוד לעמדת מופז, הייתה עניינית וללא כל בקשת תמורה".

"אחדים מחבריי בקדימה הרגישו כמוני - שפירוק הממשלה זו שגיאה חמורה. גישרתי בינם לבין הליכוד. לצערי חלקם חששו לפעול על פי מצפונם מתוך חשש שלא יצליחו להיבחר למקום ריאלי ברשימת הליכוד לכנסת הקרובה. המהלך לא צלח, ומבחינה ציבורית אכן יש בו טעם לפגם. כוונותיי היו טובות וממלכתיות, ואני מצר על כך שכשלו המאמצים להעניק יציבות פוליטית למערכת השלטונית בעת הכרעות גורליות", הדגיש הנגבי.

לבסוף כתב: "בשנת 2005 הלכתי אחרי אריאל שרון ונתתי ידי להקמתה של תנועת קדימה. לצערי הנהגת קדימה של היום אינה מייצגת עוד את עמדותיי. לפיכך נעניתי להצעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לשוב לשורות הליכוד. בימים הקרובים אחתום באופן רשמי על טופס ההתפקדות לתנועה שבה הייתי חבר למעלה מעשרים שנה. למרות שאני נפרד מתנועת קדימה, אני מאחל לה ולכל נבחריה וחבריה הצלחה בהמשך הדרך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת