קרבות בקבוצת הוואטסאפ של הח"כים: "תקציב יום ההולדת של פרס יכול היה להאכיל עשרות אלפים"

הנתונים המדאיגים שפורסמו בדוח עמותת "לתת" גררו ויכוחים וחילופי האשמות בקבוצת הוואטסאפ של הח"כים וחדשות 2 Online: "מעניין אם גלידת הפיסטוק הייתה טעימה לביבי אתמול", תקף ח"כ שמולי. מאוחר יותר תקף דני דיין את הביקורת של פרס על נתוני העוני: "הוא לא ילמד אותנו על צדק חברתי"

הצטרפו בלייב לוואטסאפ של הח"כים (חדשות 2)

הבוקר פורסם דוח העוני של ארגון 'לתת' שחשף נתונים עגומים במיוחד, וקבוצת הוואטסאפ של המועמדים לכנסת וחדשות 2 Online סוערת בהתאם: ח"כ איציק שמולי (העבודה) שיתף בקבוצה את הידיעה המכילה את נתוני הדוח הקשים, שמצביעים על כך שכל ילד שלישי בישראל הוא עני - והתגובות לא איחרו לבוא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מוקדש בחום לכל מי שחושב שהליכוד הוא עדיין חברתי", כתב שמולי. "אבל מיליונים למרכז מבקרים בשטחים יש", הוסיף לעקוץ ח"כ בועז טופורובסקי (יש עתיד). וח"כ שמולי המשיך - ופנה ישירות לח"כ מירי רגב: "מירי, תשאלי את ביבי אם הגלידת פיסטוק הייתה טעימה אתמול בערב".  

(חדשות 2)

"האם מערכת הבחירות הקרובה תעסוק בזה שכל ילד שלישי בישראל עני? בהעלאת שכר המינימום? בחיזוק תקציבי הרווחה ובהעלאת הקצבאות?", תהתה ח"כ מיכל רוזין (מרצ). "לא אם זה תלוי בביבי ולפיד".

בשלב הזה יצאה ח"כ קארין אלהרר להגנתו של שר האוצר לשעבר ממפלגתה: "השותפות הקואליציוניות היו עסוקות בכל תקופת הכהונה לתקן את הנזקים הכבדים שהשאירו מהתקופה שלפני ובדיוק לפני התקציב שהיה אמור לשפר את המצב לביבי לא בא יותר. הוא רצה לחזור לשותפות הטבעיות כדי להמשיך ולחרב. לא מתאים היה להעלות קשישים מעל לקו העוני".

ח"כ סתיו שפיר (העבודה) תקפה: "יש עתיד כבר שכחו את העובדה שהם אלה שהכניסו את בנט לממשלה והפכו את הקופה הצביורית לקזינו. הם העבירו בעצמם יותר מ-1.2 מיליארד שקלים להתנחלויות. כמה נוח לשכוח". ח"כ אלהרר מיהרה להשיב: "וזה עוד בלי שהזכרנו שגם בתקופה שבוז'י היה שר רווחה, העוני חגג פה".

"תקציב יום ההולדת של פרס יכול היה להאכיל עשרות אלפים"

בשלב הזה עידכנו את חברי הקבוצה בתגובתו של הנשיא לשעבר שמעון פרס לדוח העוני של "לתת". "אי אפשר לדחות או לזלזל בנתוני הדוח", מסר פרס. "אי אפשר להאכיל עם הצהרות. אנחנו לוקחים מילדינו את העתיד. אם לא נעלה את הנושא לראש סדר העדיפויות, אולי ננצח בקרבות אך נפסיד את ילדינו. אלו הם חיילי העתיד ואלו הם האנשים שגידלו אותנו".

על כך הגיב בזעם דני דיין (הבית היהודי): "מדובר באיש שתקציב יום ההולדת ה-90 שלו, שנחגג במשך שנה שלמה, היה יכול להאכיל עשרות אלפי רעבים, ושתקציב בית הנשיא בתקופתו צמח במיליוני שקלים והגיע לכ-60 מיליון שקלים. לא פרס האיש שילמד אותנו מה הוא צדק חברתי".

"דני בחיאת", השיב לו ח"כ איציק שמולי (העבודה). "60 מיליון זה רק הכסף לפיצוחים לשבת שקיבלתם השנה להתנחלויות".

העבודה נגד יש עתיד: "שיחדתם את חבריכם לקואליציה"

"מה ישתנה בבחירות הקרובות? שוב תיבהלו ותחליטו שספסלי האופוזיציה נאים יותר בעיניכם?", המשיכה ח"כ אלהרר. "למה שמישהו יבזבז את הקול שלו על מפלגה פחדנית שפוחדת לקחת אחריות ולעמוד מאחורי הבטחות פומפוזיות". שפיר השיבה בחריפות: "הייתה לכם שליטה על הכסף שלנו ועל התיקים החברתיים. במקום להעביר את הכסף שלנו לשירותים חברתיים הפכתם אותו לכסף פוליטי כדי לשחד את חבריכם לקואליציה. בלי בושה".  

ח"כ אופיר אקוניס (ליכוד) השיב לעמיתיו מהאופוזיציה: "סיסמאות, סיסמאות, סיסמאות. חושבים שאם תחזרו על שקרים ובדיות הרבה פעמים הם יהפכו לעובדות. תלמדו את הנתונים קודם, תנהלו שיח ענניני ועובדתי ולא פופוליסטי, ואז אפשר יהיה לקיים דיון שמכבד נבחרי ציבור". למתקפה על השמאל הצטרף גם ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי): "אף אחד בשמאל לא מתמודד עם שורשי מציאותנו כאן כעם. חברים אתם באופסייד".

והקרב נמשך - בעוד ח"כ שפיר פירטה כמה עשתה מפלגת העבודה למען החברה מהאופוזיציה, תקף אותה ח"כ טופורובסקי: "אפשר לבדוק כמה 'עשיתם' בכל השנים האחרונות שלכם בקואליציה. אתן רמז - עשיתם רע!". שפיר השיבה: "בועז ,אתם מביכים".

ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) קרא לחברים להתפלל ולבקש סליחה: "אני שומע כאן רק חבטות במקום סליחות". בשלב הזה התערבה ח"כ רוזין: "מרגי, אני יכולה להצטרף לתפילה או שזה לגברים בלבד?".