הפילוג מתפורר: 2 ח"כים מקדימה חזרו בהם

בלילה זה עוד נראה שלב אחד לפני פילוג, אך הבוקר הוא שוב מתרחק. ח"כ אבסדזה וח"כ אדרי חזרו בהם הבוקר מכוונתם לפרוש מקדימה ולהצטרף לליכוד. עם זאת, אבסדזה כן תפרוש מהמפלגה - אך לא לקואליציה. המשמעות: רק 4 ח"כים פורשים - מה שמצריך 3 נוספים על פי החוק

מופז. קדימה לא מתפוררת מהר (חדשות 2)

מקלות בגלגלים של המהלך לפילוג קדימה: לאחר שהבוקר חיפשו חברי הכנסת שמבקשים להתפצל מהסיעה ח"כ שביעי כדי להוציא את הפילוג אל הפועל, הודיע ח"כ יעקב אדרי כי הוא חוזר בו מהחלטתו לפרוש.

כעת ישנם רק חמישה פורשים: עתניאל שנלר, אריה ביבי, יוליה שמאלוב-ברקוביץ', אבי דואן ונינו אבסדזה, שהודיע כי בכוונתה לפרוש אך לא להצטרף לליכוד.

בעקבות הפרסומים בתקשורת, הבהירה הבוקר ח"כ נינו אבסדזה: "לא אהיה שותפה למהלך שיחזק את נתניהו, ויאפשר לו להעביר חוק טל ריק מתוכן ותקציב אכזרי. אין ספק שקדימה סיימה את תפקידה, אבל אם אעשה מהלך פוליטי הוא יהיה אך ורק על רקע אידיאולוגי, ללא כל תמורה ולא כחלק מקומבינה".

זמן קצר לאחר מכן, אישרה גם הדוברת של ח"כ יעקב אדרי כי הוא חוזר בו מהחלטתו לפרוש. "ח"כ יעקב אדרי, שכבר אמר כי יצטרף למהלך, הודיע לראש הממשלה נתניהו כי הוא חוזר בו מהחלטתו", אמרה הדוברת בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "עם זאת, הוא אמר כי ישקול להתמודד בבחירות הבאות למפלגת הליכוד".

אמש הודיעו חברי הכנסת על רצונם לעזוב את המפלגה ולהצטרף לליכוד. ראש הממשלה בנימין נתניהו ניהל בימים האחרונים מגעים עם מספר מהפורשים ודן עימם בתיקים אותם הם צפויים לקבל.

חברותו של מתן וילנאי תאושר?

הלילה הגיב בחריפות יו"ר קדימה שאול מופז לכוונתם של מספר חברי כנסת ממפלגתו להתפלג מהסיעה ולהצטרף לליכוד. "קדימה יוצאת לדרך חדשה, בלי מטען עודף ובלי אופורטוניזם. היום חוסלה ממשלת נתניהו", אמר מופז בדברים שפורסמו בקול ישראל. "אלה ימי פומפיי האחרונים, ימים של שוחד פוליטי שישראל לא ידעה כמותם", הוסיף מופז.

בעקבות הפילוג, צפוי ח"כ אבי דואן - מי שהיה עד כה ראש המטה האישי של מופז, לקבל את תפקיד סגן שר הרווחה. ח"כ אריה ביבי ישמש סגן השר לביטחון הפנים ואילו ח"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ' תיכנס לתפקיד סגנית שר התקשורת. הנגבי צפוי להתמנות לתפקיד השר להגנת העורף, ולמלא את מקומו של מתן וילנאי - אם חזרתו לליכוד לא תיפסל בשל הסעיף בחוקת הליכוד שאוסר על חברות של אדם שהורשע בעבירה שיש בה קלון.

על פי הסעיף המדובר, "יחדל להיות חבר התנועה מי שהורשע על ידי בית המשפט בפסק דין סופי בעבירה שיש עמה קלון". הנגבי הורשע בעבירת שבועת שקר ולפיכך הוטל עליו קלון. הדיונים בנושא יוכרעו, ככל הנראה, בדיוני מנהלת הליכוד ובית הדין הפנימי של המפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת