חיפוש אחר "פורש שביעי" מקדימה: מי ישלים את הפילוג?

6 ח"כים כבר הודיעו על כוונתם להתפלג מהמפלגה השסועה, ולהצטרף לממשלה. כעת מתנהל המרוץ להשגת הח"כ ה-7, שיאפשר את הפילוג באופן חוקי. בינתיים, כל 21 הח"כים הנותרים במפלגה מכחישים. בעקבות הפרסום הודיעה ח"כ אבסדזה שאין בכוונתה להצטרף לליכוד ומספר הפורשים ירד לחמישה בלבד

המרוץ לפילוג קדימה בעיצומו, כשישה חברי כנסת מחפשים בקדחתנות חבר כנסת נוסף, שביעי במספר, שיחבור אליהם ויאפשר את הפילוג מיתר המפלגה באופן חוקי ורשמי. חברי הכנסת עתניאל שנלר, אריה ביבי, יוליה שמאלוב-ברקוביץ', משה דואן ויעקב אדרי ונינו אבסדזה מחפשים כעת חבר כנסת נוסף - כשכל 21 הח"כים הנותרים של קדימה מכחישים כי בכוונתם להצטרף למהלך, שיזם צחי הנגבי.

אמש הודיעו שבעה חברי הכנסת על רצונם לעזוב את המפלגה ולהצטרף לליכוד. ראש הממשלה בנימין נתניהו ניהל בימים האחרונים מגעים עם מספר מהפורשים ודן עימם בתיקים אותם הם צפויים לקבל.

בעקבות פרסום השמות הודיעה ח"כ נינו אבסדזה כי היא לא מתכוונת להצטרף לליכוד. "לא אהיה שותפה למהלך שיחזק את נתניהו, ויאפשר לו להעביר חוק טל ריק מתוכן ותקציב אכזרי. אין ספק שקדימה סיימה את תפקידה, אבל אם אעשה מהלך פוליטי הוא יהיה אך ורק על רקע אידיאולוגי, ללא כל תמורה ולא כחלק מקומבינה", דברי אבסדזה.

חברותו של מתן וילנאי תאושר?

הלילה הגיב בחריפות יו"ר קדימה שאול מופז לכוונתם של מספר חברי כנסת ממפלגתו להתפלג מהסיעה ולהצטרף לליכוד. "קדימה יוצאת לדרך חדשה, בלי מטען עודף ובלי אופורטוניזם. היום חוסלה ממשלת נתניהו", אמר מופז בדברים שפורסמו בקול ישראל. "אלה ימי פומפיי האחרונים, ימים של שוחד פוליטי שישראל לא ידעה כמותם", הוסיף מופז.

בעקבות הפילוג, צפוי ח"כ אבי דואן - מי שהיה עד כה ראש המטה האישי של מופז, לקבל את תפקיד סגן שר הרווחה. ח"כ אריה ביבי ישמש סגן השר לביטחון הפנים ואילו ח"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ' תיכנס לתפקיד סגנית שר התקשורת. הנגבי צפוי להתמנות לתפקיד השר להגנת העורף, ולמלא את מקומו של מתן וילנאי - אם חזרתו לליכוד לא תיפסל בשל הסעיף בחוקת הליכוד שאוסר על חברות של אדם שהורשע בעבירה שיש בה קלון.

על פי הסעיף המדובר, "יחדל להיות חבר התנועה מי שהורשע על ידי בית המשפט בפסק דין סופי בעבירה שיש עמה קלון". הנגבי הורשע בעבירת שבועת שקר ולפיכך הוטל עליו קלון. הדיונים בנושא יוכרעו, ככל הנראה, בדיוני מנהלת הליכוד ובית הדין הפנימי של המפלגה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת