מופז מגיב לפילוג המסתמן בקדימה: "נפטרנו ממטען עודף"

יו"ר קדימה ח"כ שאול מופז הגיב בחריפות לידיעות על כוונתם של מספר מחברי מפלגתו לעזוב את הסיעה ולהצטרף לליכוד. "קדימה יוצאת לדרך חדשה, בלי מטען עודף ובלי אופורטוניזם". אמש הודיעו מספר ח"כים בראשות צחי הנגבי על כוונתם לפרוש מקדימה ולהתמנות לסגני שרים בממשלת נתניהו

מופז מגיב בחריפות, ארכיון (AP)

יו"ר קדימה ח"כ שאול מופז מגיב בחריפות לכוונתם של מספר חברי כנסת ממפלגתו להתפלג מהסיעה ולהצטרף לליכוד. "קדימה יוצאת לדרך חדשה, בלי מטען עודף ובלי אופורטוניזם. היום חוסלה ממשלת נתניהו", אמר מופז בדברים שפורסמו בקול ישראל. "אלה ימי פומפיי האחרונים, ימים של שוחד פוליטי שישראל לא ידעה כמותם", הוסיף מופז.

אמש הודיעו שבעה חברי כנסת מטעם סיעת קדימה על רצונם לעזוב את המפלגה ולהצטרף לליכוד. ראש הממשלה בנימין נתניהו ניהל בימים האחרונים מגעים עם מספר מהפורשים ודן עימם בתיקים אותם הם צפויים לקבל.

ח"כ אבי דואן צפוי לקבל את תפקיד סגן שר הרווחה, ח"כ אריה ביבי ישמש סגן השר לביטחון הפנים ואילו ח"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ' תיכנס לתפקיד סגנית שר התקשורת. את קבוצת הח"כים הפורשים מוביל צחי הנגבי, שצפוי להתמנות לתפקיד השר להגנת העורף ולמלא את מקומו של מתן וילנאי. זאת, אם חזרתו לליכוד לא תיפסל בשל הסעיף בחוקת הליכוד שאוסר על חברות של אדם שהורשע בעבירה שיש בה קלון.

על פי הסעיף המדובר, "יחדל להיות חבר התנועה מי שהורשע על ידי בית המשפט בפסק דין סופי בעבירה שיש עמה קלון". הנגבי הורשע בעבירת שבועת שקר ולפיכך הוטל עליו קלון. הדיונים בנושא יוכרעו, ככל הנראה, בדיוני מנהלת הליכוד ובית הדין הפנימי של המפלגה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת