ח"כ שאמה-הכהן: "עבריין במרצדס צריך לשלם יותר"

צדק חברתי? ח"כ כרמל שאמה הכהן מציע להטיל קנס כבד יותר על עברייני תנועה שמצבם הכלכלי טוב בהשוואה לעברייני תנועה עניים. ההצעה, שפורסמה בסטטוס בעמוד הפייסבוק של שאמה, גררה תגובות זועמות: "מי שעובר באדום בפיאט, יעבור באדום גם אם ישיג לבסוף מרצדס", כתב אחד הגולשים

ח"כ כרמל שאמה הכהן (חדשות 2)

"נהג מרצדס וסטודנטית בפיאט עוברים באור אדום. האם נכון, יעיל וצודק מבחינת הרתעה ומידתיות שיקבלו את אותו קנס כספי בדיוק? לדעתי זה לא יעיל ולא צודק". כך נטען בסטטוס שהעלה ח"כ כרמל שאמה-הכהן לפייסבוק - והסיר לאחר שנתקל בתגובות זועמות.

שאמה-הכהן, שמשמש יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת ומנהל עמוד פייסבוק פעיל במיוחד, הסיר את הסטטוס השנוי במחלוקת, אך הספיק לגרור תגובות זועמות בטרם הוסר. "לפי ההיגיון הזה, קבצן שרוצח יהיה זכאי ומיליונר שרוצח יוצא להורג??", שאלה אחת הגולשות. תגובות אחרות טענו בפני שאמה כי מדובר ב"מישור חלקלק לחקיקה פופוליסטית", וכי "כל מהותו של החוק זה שהוא אינו נוהג במשוא פנים כלפי העשיר והעני". חלקן טענו כי לא משנה המצב הכלכלי - "מי שעובר באדום בפיאט, יעבור באדום גם אם ישיג לבסוף מרצדס...".

שאמה-הכהן הגיב בפייסבוק לחלק מהתגובות, אך לא לטענות הקשות נגדו. בתגובה אחת שכתב הוא לא נרתע מהדברים שהטיחו בו הגולשים, והגן על הטענה שהעלה. "ההבדל לא בעבירה - אלא בברירת הקנס. אין אותה הרתעה מושגת מקנס זהה על עשיר ועני".

הדוברת של ח"כ שאמה-הכהן מסרה בתגובה כי "ח"כ כרמל שאמה-הכהן מאמין בחכמת ההמונים ומנהל דו-שיח רציף ופתוח עם 10,000 חבריו לגבי נושאים, אירועים ורעיונות שונים. ח"כ שאמה-הכהן הציג אתמול בסטטוס את השאלה האם צודק ויעיל מבחינת ההרתעה לקנוס עשיר ועני באותו קנס כספי, שהרי מידת ההרתעה המושגת מקנס של 1,500 שקלים על סטודנט, אינה שווה לזו שמושגת מאותו קנס על נהג מהעשירון העליון. מעשרות תגובות עלה בברור שהרעיון זוכה להתנגדות גורפת או שלא הוצג נכון כשחלק מהחברים מבקשים לגנוז אותו. לאור כל זאת, הוסר הסטטוס עד לניסוחו מחדש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק