מופז: "פרישת קדימה תקדים הבחירות"

בריאיון מיוחד ל"אולפן שישי", הסביר יו"ר קדימה שאול מופז את המניעים שהביאו לפרישת סיעתו מממשלת נתניהו, ואמר כי "נהיה מוכנים בכל עת לבחירות, שלדעתי, יוקדמו בעקבות פרישת קדימה". מופז גם התייחס לסוגיית השוויון בנטל ואמר: "הולכים לרמוס כאן ערך בסיסי. לכל משפחה יש חלק ועניין בדבר הזה"

לאחר שהשבוע הכריז על פרישת מפלגת קדימה שבראשה הוא עומד מממשלתו של נתניהו, סיפר שאול מופז בריאיון מיוחד ל"אולפן שישי" על הלבטים והמהלכים שגרמו לו לבצע את הצעד הדרסטי.

"אנחנו עומדים היום בפני מציאות שראש הממשלה צריך להסביר לציבור בישראל, האם יש כאן שוויון בנטל - או שמא אנחנו הולכים לרמוס את אחד הערכים הבסיסיים ביותר שמדינת ישראל קיימת עליהם", ציין יו"ר קדימה, והוסיף: "לכל משפחה במדינה יש חלק בעניין הזה של השירות".

כשנשאל על השיחה בינו לבין ראש הממשלה נתניהו שהובילה, בסופו של דבר, ליציאתו מהממשלה, ענה מופז, כי "לפני למעלה משבוע התקיימה השיחה ביני לבין נתניהו, ובה הבנתי שראש הממשלה חזר בו מחלק מההבנות". "לדעתי, כשהוא הגיע ועמד לפני ההכרעה ההיסטורית לקבל את המסקנות של ועדה שהוא עצמו פיזר אותה - הוא חזר בו, אולי בלחץ של חברים מסיעתו", ציין מופז.

"מעריך שבעקבות פרישת קדימה - הבחירות יוקדמו"

יו"ר קדימה ציין בריאיון כי הוא משוכנע שכל ראש ממשלה עם קואליציה רחבה יכול לקבל החלטות היסטוריות, ולא מאמין שנתניהו השתמש בו למען מטרות פוליטיות. "אני חושב שכדאי שהציבור בישראל ישפוט את הנושא הזה", אמר מופז, והוסיף כי "אני הלכתי לפשרה בנושא חוק הגיוס, והצעתי תהליך הדרגתי. אני חושב שהציבור בישראל הבין שהפשרה שלנו מקובלת".

בעקבות פרישת מפלגתו מממשלת האחדות וחזרתו לאופוזיציה, העריך מופז כי הבחירות יוקדמו. "ההחלטה של הליכה לבחירות, בסופו של דבר, היא החלטה של הקואליציה הנוכחית", ציין מופז. "אנחנו נהיה מוכנים בכל עת לבחירות - שאני מעריך, שבעקבות פרישתנו מהממשלה - יוקדמו. אנחנו חוזרים בראש מורם לאופוזיציה".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת