יאיר לפיד: "נתניהו מחלק את מדינת ישראל"

יו"ר מפלגת "יש עתיד" תוקף את התפרקות ממשלת האחדות הרחבה ומותח ביקורת חריפה על נתניהו: "מי שמחליט על נושאים ערכיים באמצעות פוליטיקה קטנה בשביל להחזיק מעמד בתפקיד צריך להיות בממשלה". לפיד דחה את הטענות כי בכוונתו לחבור לאהוד אולמרט בעקבות זיכויו

"ראש ממשלה שנשאר במקום צריך ללכת", לפיד (AP)

ריח של בחירות באוויר: יו"ר מפלגת "יש עתיד", יאיר לפיד, תקף בתכנית "נכון להבוקר" בגלי צה"ל את התפרקות ממשלת האחדות הרחבה על רקע המחלוקת סביב חוק הגיוס, וטען כי ראש הממשלה נתניהו מפלג את העם. "הטעות של מופז הייתה שהוא חשב שיש רצון אמיתי לעשות שינוי מהותי", אמר לפיד.

"ראש הממשלה נתניהו מחלק את מדינת ישראל, מצד אחד יש במדינה אנשים שתורמים, משרתים ומשלמים מסים ומצד שני יש את אלה שלא", טען לפיד. "ראש ממשלה שנשאר במקום צריך ללכת הביתה וצריך שיחליפו אותו".

לדבריו, "אנחנו במהלכו של מאבק להפוך את כל אזרחי מדינת ישראל לשווים, מי שמחליט על נושאים ערכיים באמצעות פוליטיקה קטנה בשביל להחזיק מעמד בתפקידו לא צריך להיות בממשלה"

הפוליטקאי הטרי התייחס אף לזיכויו של ראש הממשלה לשעבר וחברו הקרוב, אהוד אולמרט, ואמר כי יש לתת את הדעת על ההחלטה להעמידו לדין בזמן שכיהן בתפקיד הבכיר. "העובדה היא שראש הממשלה הודח מתפקידו בגלל עדות מוקדמת שהתגלתה כלא אמינה, זה דבר חמור", אמר לפיד, שהדגיש עם זאת כי אין לשפוט בחומרה את התנהלות הפרקליטות: "צריך להקים גוף ביקורת על הפרקליטות, אבל מדובר במוסד חשוב שצריך להגן עליו".

לפיד דחה את הטענות לפיהן בכוונתו לשלב כוחות עם אולמרט לקראת הבחירות הקרובות. "אנחנו לא הולכים יחד לבחירות, 'יש עתיד' הולכת לבדה לבחירות הקרובות, אהוד אולמרט הוא חבר קדימה וכך יישאר", אמר לפיד.

על ההחלטה להפוך את המרכז האקדמי באריאל לאוניברסיטה אמר כי מדובר בהחלטה שעשויה ליצור בעיה הסברתית לישראל. "זאת החלטה פוליטית אך לגיטימית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק