לבני תקפה את מופז: "הוא ונתניהו לא רצו - ולא יכלו"

שעה לאחר הודעתו של יו"ר קדימה על פרישה מהממשלה, הגיעה קודמתו בתפקיד ציפי לבני למאהל המחאה לשוויון בנטל בירושלים, והביעה תמיכה במוחים. "על הדרך" - עקצה את מופז ונתניהו. "זו ממשלה שלא דאגה לעתיד המדינה", אמרה. "ברורה כעת צדקת הדרך שהובלנו עד עכשיו"

ציפי לבני הערב (חדשות 2)

זמן קצר אחרי הודעתה של קדימה על פרישתה מהממשלה, על רקע המחלוקת בנושא חוק טל, הגיעה יושבת הראש לשעבר של קדימה, ציפי לבני, למאהל המוחים למען השוויון בנטל בגן סאקר בירושלים והביעה עמם הזדהות.

"זו ממשלה שלא דאגה לעתיד המדינה", אמרה לבני לעיתונאים בתגובה ראשונה להודעתו של מופז, ותקפה אותו ואת נתניהו. "לא רק שהשניים לא יכולים - הם גם לא רוצים. ברורה כעת צדקת הדרך שהובלנו עד עכשיו". לבני הצטרפה למאהל המחאה, שוחחה עם הפעילים והביעה תמיכה בפועלם. לפני שהלכה סיימה לבני את דבריה בברכה על פרישת המפלגה מהקואליציה ואמרה: "חבל שנכנסו - טוב שיצאו".

נתניהו: מצטער שוויתרת על ההזדמנות לשינוי היסטורי

ראש הממשלה שלח למופז מכתב ובו הוא מצר על פרישת המפלגה מהממשלה. "אחרי 64 שנים היינו קרובים לשינוי מהותי בחלוקת הנטל. אמשיך לפעול להבאת פיתרון אחראי שהחברה הישראלית מחכה לו", כתב נתניהו.

ביקורת בליכוד על החלטת מופז

המערכת הפוליטית סערה בעקבות החלטתו מופז לפרוש מהממשלה. בלטה מכל הייתה הביקורת הקשה שהשמיעו דווקא גורמים בליכוד, עד לפני שעות בודדות חברתה של קדימה לממשלה. "קדימה היא גוויה פוליטית שתיעלם במהרה מדפי ההיסטוריה", אמר ח"כ דני דנון מהליכוד. "מפלגת הטרנד חסרת הערכים פוגעת פעם נוספת באזרחי ישראל כדי לנסות ולשרוד בזירה הפוליטית".

גם השר להגנת הסביבה גלעד ארדן מהליכוד מתח ביקורת על החלטת מופז. "אנחנו רצינו לעשות פה שינוי, אבל לצערי שיקולים פוליטיים קטנים מנעו זאת", אמר בראיון לתכנית "שש עם סיון רהב-מאיר".

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' הגיבה הערב לפרישת קדימה גם כן. "החבירה המבישה והעלובה מגיעה לידי סיום", אמרה. "בחודשיים האחרונים התקיים אחד האירועים המביכים בפוליטיקה הישראלית, שבו נמחק לחלוטין עולם הערכים והאידיאולוגיות - ונותרה רק פוליטיקה קטנה של הישרדות וקומבינות. גם נתניהו וגם מופז יוצאים מקרטעים מהאירועים האחרונים וכעת יש לקיים לאלתר בחירות ולאפשר לציבור לומר את דברו. מפלגת העבודה בראשותי ערוכה ומוכנה לבחירות ונותרה כיום האלטרנטיבה היחידה לממשלת נתניהו הכושלת".

יו"ר "יש עתיד", יאיר לפיד, הגיב להחלטת מופז, וניצל את ההזדמנות למתוח ביקורת גם על ראש הממשלה בנימין נתניהו. "נתניהו נכשל כשלון גמור בהכרעה בנושא השוויון בנטל", אמר. "הוא יכול היה לבחור בפתרון הראוי של שירות שווה לכולם והשתלבות אמיתית והכרחית של כל המגזרים בשוק העבודה. כמו תמיד, לאחר זגזוגים והתפתלויות, נותר נתניהו בנקודת המוצא שלו - כניעה לעסקנים החרדים״.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק