ח"כ נחמן שי על משבר חוק הגיוס: "כל החלטה תגרום לפיצול קדימה"

על רקע המשבר סביב חוק הגיוס, גורמים בקדימה מבהירים כי בין אם יוחלט להישאר או לעזוב את הקואליציה - הסיעה צפויה להתפצל. ח"כ נחמן שי מבהיר: "קדימה לא תישאר מה שהיתה"

משבר חוק הגיוס: סיעת קדימה עשויה לפרוש בקרוב, ואולי עוד היום, מהממשלה ובכל מקרה היא צפויה להתפצל לשתי סיעות. ח"כ נחמן שי מקדימה מבהיר היום: "כל החלטה תגרום לפילוג".

בקדימה מעריכים כי אם לא תחול היום פריצת דרך במגעים בין ראש הממשלה נתניהו לשר שאול מופז סביב ניסוח חוק הגיוס החדש, מופז ייכנס את סיעתו ויודיע על פרישה מהקואליציה.

חבר הכנסת נחמן שי מקדימה העריך הבוקר בשיחה עם חדשות 2 כי בכל תסריט - בין אם קדימה תישאר ובין אם תפרוש - הסיעה צפויה להתפצל. "יש כרגע נטייה יותר חזקה לפרוש ולהשאיר את ההחלטה הסופית בידי ראש הממשלה, אחרי שלא הצלחנו לא להבנה", הדגיש ח"כ שי.

עם זאת הבהיר: "אני כלל לא מוציא מכלל אפשרות שתגיע איזה פשרה של הרגע האחרון. אך כל החלטה שהיא , כך כנראה מסתמן, תגרום לפיצול ולפילוג בקדימה - כל החלטה. קדימה לא תישאר מה שהיתה, לא יהיו שם 28 חברי כנסת , חלקם או יישארו בקואליציה או יעברו לאופוזיציה. נקבל משהו חדש, מבנה פוליטי קטן חדש בישראל".

רה"מ: מקווה שנצליח להתגבר על הפערים

בישיבת סיעת הליכוד שהתקיימה אתמול ועסקה בסוגיית קידום השוויון בנטל, התייחס ראש הממשלה למגעים עם קדימה. "אנחנו מחויבים לחלוקה שוויונית יותר וצודקת יותר בנשיאה בנטל", אמר נתניהו, "אני עובד עם המשנה לרה"מ השר שאול מופז, כדי להביא לפתרון מוסכם".

"יש לא מעט הסכמות עד עכשיו כולל יעדים הולכים וגדלים, והכללת סנקציות אישיות. יש גם כמה פערים. אני מקווה שבעבודה משותפת נצליח להתגבר עליהם בימים הקרובים", הדגיש ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק