ירושלים: אלפי חרדים מחו נגד "גזירת הגיוס"

מאמצי ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר קדימה שאול מופז לאתר פתרון לסוגיית השוויון בנטל לא הרשימו את בני העדה החרדית, שמחו בהמוניהם על התכנית בהפגנת אלפים בכיכר השבת שבירושלים. "לא ניכנע ולא נשרת בשירות צבאי או אזרחי", הם התחייבו

ימים לפני ההכרעה בנוגע למציאת חלופה לחוק טל, יצאה העדה החרדית לרחובות כדי להילחם במה שמכונה על ידי חבריה: "הבעת כאב היהדות בארץ ובעולם". כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו את ההפגנה בשידור חי.

אחר הצהריים התאספו אלפים בכיכר השבת שבירושלים ונשאו שלטים שעליהם נכתב: "לא ניכנע לשמד השירות הצבאי או האזרחי". עוד קודם לכן, פנו המארגנים למפגינים בפשקעווילים שפוזרו ברחבי ירושלים וקראו להם להצטרף למחאה. "עולליה הלכו שבי לפני צר", כך הציטוט במודעות.

לאחר ההתכנסות, נערך באזור ההפגנה מצעד של אלפי ילדים אזוקים ברחובות ירושלים, זאת כדי "להמחיש לכלל הציבור את עוצמתה של הגזירה הנוראה אליה נקלעה היהדות החרדית", לשון ההודעה.

מוקדם יותר התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו ליעדי הגיוס, החלופה אותה מציע הליכוד למכסות הגיוס שמציעה קדימה. "היעדים שאנחנו מציבים הם שאפתניים מאוד. אנחנו מדברים על כ-6,000 משרתים כבר בשנת 2016 ואני רוצה להזכיר לכם שבשנת 2007 היו כ-300. אבל עם כל השאפתנות, צריך לעשות את זה בהדרגה ולא בצורה חזקה מדיי, כי זה יכול להביא לתגובת נגד, קרע בעם, וגם לנסיגה בכל מה שהושג בנח"ל החרדי ושאר תכניות השילוב של צעירים חרדים בצה"ל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק