רה"מ: "ניתן למצוא פתרון לחוק הגיוס"

ראש הממשלה בנימין נתניהו עדכן את חברי סיעת הליכוד במגעים הנמשכים עם סיעת קדימה במטרה להביא להצעת חוק שתחליף את חוק טל. "יש הסכמות רבות בינינו", אמר נתניהו, "על הפערים נתגבר בימים הקרובים"

ראש הממשלה נתניהו, ימצא פתרון למשבר? (חדשות 2)

ישיבת סיעת הליכוד שהתקיימה אחר הצהריים עסקה רובה ככולה בסוגיית קידום השוויון בנטל. מי שהתייחסו לפיצוץ המו"מ עם קדימה היו ראש הממשלה בנימין נתניהו, השר משה יעלון שהשתתף בדיונים למציאת חלופה לחוק טל ודני דנון, שתקף במילים חמורות את ח"כ יוחנן פלסנר מקדימה.

"אנחנו מחויבים לחלוקה שוויונית יותר וצודקת יותר בנשיאה בנטל", אמר רה"מ נתניהו, "אני עובד עם המשנה לרה"מ השר שאול מופז, כדי להביא לפתרון מוסכם. יש לא מעט הסכמות עד עכשיו כולל יעדים הולכים וגדלים, והכללת סנקציות אישיות. יש גם כמה פערים. אני מקווה שבעבודה משותפת נצליח להתגבר עליהם בימים הקרובים".

נתניהו התייחס גם ליעדי הגיוס, החלופה אותה מציע הליכוד למכסות הגיוס שמציעה קדימה. "היעדים שאנחנו מציבים הם שאפתניים מאוד. אנחנו מדברים על כ-6,000 משרתים כבר בשנת 2016 ואני רוצה להזכיר לכם שבשנת 2007 היו כ-300. אבל עם כל השאפתנות, צריך לעשות את זה בהדרגה ולא בצורה חזקה מדיי, כי זה יכול להביא לתגובת נגד, קרע בעם, וגם לנסיגה בכל מה שהושג בנח"ל החרדי ושאר תכניות השילוב של צעירים חרדים בצה"ל".

ח"כ דנון: "להדיח את קדימה מהקואליציה"

השר משה (בוגי) יעלון הוסיף כי "המתווה שאני הצעתי ואני מציע הוא מתווה הדרגתי, ישים, שניתן לעיכול קודם כל על ידי הצבא, צריך להקים מסלולים, יחידות, וגם על ידי המגזר החרדי. אי אפשר להביא לשינוי אחרי 64 שנים במהלך אחד ובדרך של כפייה. אנחנו לא רוצים קרע בקואליציה ובטח לא בעם".

במהלך הישיבה, פנה ח"כ דני דנון לראש הממשלה והתלונן על פעולותיו של ח"כ יוחנן פלסנר. "נתנו לפירומן לכבות שריפות", אמר דנון, "פלסנר מצית אש שמאיימת להבעיר את הציבור הישראלי וליצור קרע עמוק, במקום לפעול כ'סופרטנקר' שמכבה שריפות ופועל לאחדות העם- יש לגנוז את מסקנות פלסנר ולגבש חוק שיקדם את השוויון בנטל לכולם- ערבים וחרדים ומבלי ליצור קרע בעם", הוסיף דנון שקרא להדיח את קדימה מהקואליציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק