פעילי ימין הפגינו בעד גיוס ערבים בנצרת

אל מול משרדי מפלגת בל"ד הגיעה קבוצת פעילי ימין קיצוני בראשות ברוך מרזל, שדרשה גם מתושבי העיר לשאת בשוויון בנטל. עימות התפתח במקום בינם לבין ח"כ ג'מאל זחאלקה, שזכה לקריאות "מחבל" ו"נאו-נאצי". כך זה נראה

כמה ימים אחרי שתושבי נצרת קיבלו הודעות מפתיעות בטלפון מברוך מרזל, שבהן קרא להם להצטרף לשירות לאומי ולשאת בנטל, הגיע פעיל הימין הקיצוני לעיר ויחד עם אנשיו הם קיימו הפגנה נגד משרדי מפלגת בל"ד. באופן לא מפתיע, הם לא זכו לקבלת פנים חמה מצד התושבים: עימות חריף התפתח במקום בגין יו"ר סיעת בל"ד, ח"כ ג'מאל זחאלקה, שבשיאו כינו אותו פעילי הימין "מחבל" ו"ניאו נאצי".

האירוע דרש כוננות מוגברת, שהביאה את המשטרה להשתמש בשני מסוקים ובבלון תצפית כדי למנוע כל אפשרות של התלקחות בשטח. בסך הכל, נשלחו כ-1,200 שוטרים לאבטח את ההפגנה שבה השתתפו 40 פעילי ימין - בהם גם יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ מיכאל בן-ארי.

במטרה לסכל כל אפשרות של חיכוך אלים בין הנצים, מנעה המשטרה מתושבי נצרת לקיים הפגנת נגד מול פעילי הימין. למרות זאת, הגיע ח"כ זחאלקה למקום.

"בואו להתגייס" על רקע מארש צה"ל

ברוך מרזל ואיתמר בן גביר, ארכיון (חדשות 2)
"מסע ההסברה" של פעילי הימין הגיעה בשבוע שעבר ישירות אל בני המגזר: ברבבות בתי אב בנצרת צלצלו בשבוע שעבר טלפונים, כשבצדו השני של הקו היה לא אחר מאשר פעיל הימין הקיצוני, ברוך מרזל. בהודעה מוקלטת וכשברקע המנגינה המוכרת של המארש "צה"ל צועד", הוא קרא להם להצטרף ולשאת בנטל.

"תושבי נצרת, מדבר ברוך מרזל", הוא הכריז בפתח ההודעה - שבה בישר להם על כך ש"ביום ראשון אני מגיע לנצרת, לגייס אתכם לשירות הלאומי במדינת ישראל - כדי שחיילינו הגיבורים יהיו פנויים למלחמה באויבים שלנו שמסביב, אני קורא לכם להתגייס ולשאת בנטל בעבודות הנדרשות".

בהמשך, הבהיר לבני המגזר - ברוח דבריו של הרב מאיר כהנא: "אם אין חובות - תשכחו מהזכויות. קודם כל שלוש שנים שירות למדינה. רק כך נגשים את התקווה בת שנות אלפיים להיות עם חופשי בארצנו". את המסר חותמת מנגינת "התקווה".

איתמר בן-גביר, דובר תנועת הימין "ארץ ישראל שלנו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי המסרים הטלפוניים לתושבי נצרת נשלחו כחלק מקמפיין רחב היקף שהוא ואנשיו השיקו למען גיוס בני המגזר הערבי לשירות הלאומי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק