הנשיא פרס מציין 5 שנים במשכן

נשיא המדינה שמעון פרס מציין 5 שנים להיבחרו בידי הכנסת. את הנתונים הסטטיסטיים שמפרסם בית הנשיא לרגל יום השנה אי אפשר לעוות: בין היתר, ביקר הנשיא הפעלתן ב-50 מדינות, אירח 163,000 בני אדם במשכן, ערך 4 ועידות בינלאומיות וערך 1,205 פגישות עבודה

ביקורים היסטוריים. הנשיא בוייטנאם, השנה (חדשות 2)

ביולי 2007 נבחר שמעון פרס לתפקיד הנשיא התשיעי של המדינה, הישראלי הראשון שכיהן גם בתפקיד ראש הממשלה וגם בתפקיד הנשיא. לרגל יום השנה החמישי להיבחרו, מפרסם בית הנשיא נתונים סטטיסטיים על מה הספיק פרס לעשות בחמש שנות כהונתו, והמספרים לא משקרים: קצב העבודה של פרס היה מתיש כל אדם, גם אם הוא אינו בן 89, כמו הנשיא.

163,000 מאזרחי ישראל ביקרו בבית הנשיא ב-662 אירועים וטקסים במשכן הנשיא מאז הושבע פרס. הנשיא ערך 1,205 פגישות עבודה מדיניות עם ראשי מדינות, ארגונים ושרי ממשלות. בין השאר, נפגש פרס עם הנשיא אובמה, האפיפיור, נשיא רוסיה פוטין, קנצלרית גרמניה מרקל, נשיא ברזיל, מזכ"ל ארגון המדינות המפותחות OECD ועם מארק צוקרברג.

מאז שנבחר בידי הכנסת ערך פרס 50 ביקורים ממלכתיים בחמש יבשות תבל. בין השאר, ביקר הנשיא לראשונה בברזיל, ארגנטינה ווייטנאם. בביקורו האחרון בארה"ב קיבל הנשיא את "מדליית החירות" - אות הכבוד הגבוה ביותר של ארה"ב; בביקורו בבריטניה קיבל הנשיא תואר אבירות.

100,000 פניות מישראל ומהעולם

בישראל ביקר הנשיא ב-157 יישובים ומועצות אזוריות ונאם ב-70 בתי ספר מול אלפי תלמידים. הנשיא חנך את משכן הבימה החדש בתל אביב, את מוזיאון תל אביב לאומנות והעניק מדי שנה את גביע המדינה בכדורגל ובכדורסל. ועידת הנשיא שנערכת מדי שנה מאז 2008 אירחה עד היום 20,000 אלף משתתפים.

במהלך כהונת פרס הגיעו 100,00 פניות מישראל ומהעולם. מתוכן - 50 אלף פניות הגיעו לנשיא באמצעות האינטרנט. הנשיא ביקר ביחידות צה"ל ומערכת הביטחון, וביקר את פצועי צה"ל ואת המשפחות השכולות - מסורת אותה התחיל הנשיא המנוח עזר ויצמן ז"ל.

הנשיא מהווה את אחד מנכסי ההסברה החשובים של ישראל. מאז שנבחר פגש הנשיא 800 עיתונאים מרחבי העולם. הנשיא, בן 89, משתמש תדיר באינטרנט כדי לשתף את תושבי ישראל והעולם בסדר יומו: לבית הנשיא יש חשבונות ביו-טיוב, בטוויטר, בפייסבוק ובאינסטגרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק