רגע האמת? קדימה תתכנס לישיבה לילית מכרעת

השיחות בין יעלון לפלסנר עלו על שרטון, ואחרי שהציב אולטימטום לאשר חוק גיוס לכל עד ליום ראשון - ייכנס שאול מופז את בכירי סיעתו שיתבקשו להכריע האם להתקפל פעם נוספת או לממש את האיום - ולפרוש מהממשלה

אחרי ההודעה שמסר השר משה (בוגי) יעלון, שבה הבהיר כי חוק חדש לשוויון בנטל הגיוס לא יאושר בזמן הקרוב והעריך כי פניה של קדימה לפרישה מהממשלה, החליטו ראשי הסיעה להתכנס הערב לישיבה מכרעת בראשות היו"ר שאול מופז שבה צפויה להתקבל ההחלטה אם להתקפל מהדרשה או לממש את האולטימטום ולשוב לאופוזיציה כבר בתחילת השבוע הבא. בתחילת השבוע דרשו בקדימה להציג חוק לשוויון בנטל הגיוס עד ליום רביעי הקרוב, מועד שנדחה להיום - אך גם עד כה לא נרשמה כל התקדמות בין הצדדים.

בדברים שאמר מוקדם יותר יעלון בשיחה עם שגרירים זרים, הכשיר את הקרקע - הלכה למעשה - לשובה של קדימה לאופוזיציה. "אני לא חושב שתהיה חקיקה עד 1 באוגוסט", אמר - והרחיב: "טרם גישרנו על הפערים עם קדימה ואני מאוד פסימי שנעשה את זה במושב הכנסת הנוכחי".

על השלכות המהלך ציין: "מה שיחליף את חוק טל עלול ליצור משבר בקואליציה בינינו לבין קדימה. אני מאמין שנוכל לראות לאיזה כיוון זה הולך בימים הקרובים - ואז אולי הקואליציה תקטן - אך נשרוד את זה. במקרה כזה יחל משחק פוליטי חדש, ולכן - כל האופציות נמצאות לא רק על השולחן, אלא גם באוויר".

את המתווה שביקש להציג לפתרון סוגיית הגיוס תיאר יעלון: "הדרך שלי היא דרך צנועה: המספרים של גיוס חרדים מאוד מעודדים. בשנה החולפת התגייסו כמעט 2,400, והצעתנו היא לגייס 6,000 ב-2017. אני אשמח שחרדים יתגייסו לצבא, מאחר שבשנים האחרונות נפתחו מסלולים לחיילים חרדים שנחשבים מוצלחים מאוד. הם זקוקים לאווירה מיוחדת כדי לפעול בה, אבל אני מאמין שזו הדרך לאינטגרציה בין החרדים לבין שאר הציבור בישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק